جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ,19 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
درخطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب داغی بر دل دشمنان است/ معیار استخدام های دولتی از روی شایستگی و کارآمدی افراد باشد
 
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب داغی بر دل دشمنان است، گفتند: امروز انقلاب هر چه دارد از فرهنگ شهدا است.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان اظهار کرد: در دوران قاجار کشف حجاب از سوی کشورهای غربی الگو برداری و رواج یافت به گونه ای که شاهان قبل از انقلاب و همچنین بسیاری از درباریان آن زمان هم تلاش کردند تا کاملا حجاب از سر زنان ایران برداشته شود در آن برهه تمامی علما اعتراض خود را به شکل رسمی اعلام کردند و در مسجد گوهر شاد جمع شدند که رضاخان این مسجد را به توپ بست.

به گفته امام جمعه زاهدان، براساس اسناد تاریخی و شاهدین در این ماجرا، به اندازه پنجاه کامیون جنازه از این مسجد به اطراف بردند و در گورهای دسته جمعی خاک کردند و رضاخان ملعون در این مسجد حمام خون به راه انداخت.

سلیمانی بیان کرد: علما در آن زمان بسیار تلاش، مبارزه، ستیز و اعتراض کردند تا این پدیده شوم رضا خانی برچیده شد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران افکار جهان را در خود فرو برد، افزود: امروزه تمام دشمنان انقلاب اسلامی در درون مرداب خود غرق شده‌اند و به لطف خدا انقلاب اسلامی ما هر لحظه به هدف و پیشرفت‌های خود نزدیک‌تر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه وظیفه ما تربیت حسینی وار نسل جدید است، ادامه داد: باید تلاش شود تا شکاف طبقاتی در جامعه ایجاد نشود و در اینجا همه مسئول هستیم.
 
مقابله با نفوذ بیگانگان در زمینه بی بندوباری و بی حجابی
 حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان چابهار اظهار کرد: امروز سالروز پیام تاریخی امام راحل به گورباچف است وقتی که آیت الله جوادی آملی مانور ابلاغ پیامی بود که از دید و بینش بالای امام نشان داشت.

وی با اشاره به هجمه های وارد شده از سوی دشمن در روزهای اخیر در خصوص دفاع مقدس افزود: امروز انقلاب هر چه دارد از فرهنگ شهدا دارد و نباید دفاع مقدس توسط افراد بیگانه تحریف شود.

امام جمعه چابهار ادامه داد: اخیرا مهمترین فرهنگ کشور ما مورد تهاجم قرار گرفته اشت، باید رزمندگان دفاع مقدس، عملیات های ما را تشریح کرده تا فرهنگ غنی دفاع مقدس حفظ شود، ما در کربلای ۵ توفیقات زیادی داشتیم که جزء افتخارات ماست و نفوذی های داخلی قصد توطئه دارند و امروزه استکبار و آمریکا در منطقه شکست خورده و خروجشان از منطقه، نشان از این ضعف است.

وی سالروز توطئه استعماری کشف حجاب توسط رضاشاه را عامل استکبار دانست و تاکید کرد: آن روز نشان از گمراهی بالای شاه بوده که به اجبار چادر از سر زنان برمی داشتند و این جنایتی بود که اگر جامعه دچار فساد و بی بندوباری شود از رشد و تولید باز خواهد ماند همانطور که امروزه نیز عده ای با نفوذ، قصد دارند فرهنگ حجاب و عفاف را مورد لطمه قرار دهند با انتقاد به چادر یا ورود زنان به ورزشگاه نشان از بی تدبیری ها می باشد.

خطیب جمعه شهرستان چابهار، یاد و خاطره شهدای قیام ۱۹ دی را گرامی داشت و عنوان کرد: خون پاک این شهدا منجر به چهلم گرفتن ها در شهرستان تبریز و جهرم و یزد شد و این چهلم ها، ریشه ظلم را خشکانده و باعث پیروزی انقلاب شده است.

خطیب نماز جمعه چابهار تشریح کرد: حادثه واژگونی اتوبوس که منجر به کشته شدن تعدادی از دانشجویان شد تمثیلی از عملکرد عده ای می باشد که ۳۰ سال قبل ساختمان دانشگاه ها را در جاهایی غیرکارشناسی ساختند و زمینه ساز حوادث شدند و امروزه آنها نیز باید جوابگو باشند.

حجت الاسلام موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: عده ای با این حادثه قصد تشنج را دارند، چرا در خصوص حادثه آتش سوزی زاهدان و انتحاری تاسوعای حسینی چابهار که ۴۰ نفر شهید شدند، سکوت کردنده اند اینها برخی فتنه های دشمن است که باید روشنگرانه مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
 
نمایندگان لیست امید بجای شنیدن درد مردم به دنبال آزادی فتنه گران هستند
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر گفت : نظام اجتماعی بر این معناست که مردم یک کشور وقتی می خواهند زندگی کنند ، قوانین را رعایت می کنند تا در رفاه و امنیت زندگی کنند و یک اصولی مانند وحدت را در اسلام مد نظر قرار دهند.

امام جمعه ایرانشهر اظهار کرد: در جامعه اسلامی نباید تفرقه باشد و یک جامعه اسلامی نباید سلطه پذیر باشد بلکه باید مستقل باشد و بر دیگران تکیه نکند.

حجت الاسلام ابطحی با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات تصریح کرد : باید مومنان در امور اجتماعی شرکت کنند و انسان مومن باید زنده و فعال باشد،حرکت داشته باشد و بی تفاوت نباشد که یکی از نمادهای مشارکت مردم هم انتخابات است لذا باید در هر انتخابی با تقواترین و مومن ترین انسان را انتخاب کرد.

وی با اشاره به انتخابات پیشین مجلس گفت: تعدادی از مردم به لیستی به نام لیست امیدرای دادند و اینها به مجلس راه پیدا کردند اما در مقابل آنها به ولایت فقیه و حجاب تعنه زدند، بعضی از آنها مراجع تفلید را متهم کردند و بعضی ها موشکی را زیر سوال بردند.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به نمایندگانی که از درد جامعه و مردم آگاهی ندارند اظهار داشت :کدام یک از این نمایندگان لیست امید مستاجر است و میانه ماه حقوقشان تمام میشود؟ کدام نماینده دو شیفته کار میکند و یا اقساطشان عقب افتاده و این نشان از راحت بودن آنهاست که به درد مردم رسیدگی نمی کنند.

حجت الاسلام ابطحی ادامه داد : اگر مردم در آتش فقر و بدبختی در مناطق محروم بسوزند، امکان ندارد یک نماینده تهران به دولت اعتراض کند و درد فقرا و محرومان را نمی بینند و بنا هم ندارند ببیند لذا مردم در انتخابشان دقت کنند.

امام جمعه ایرانشهر در ادامه با اشاره به دقت مردم در انتخاب نمایندگان خدمتگزار مردم گفت : فنا و نابودی مسلمانان در این است که اموال در دست کسانی قرار بگیرد که حق را نمیشناسند و کار معروف را انجام نمیدهند و احساس مسئولیت در جامعه اسلامی نمیکنند لذا باید ثروتمندان در جامعه وظایف خودشان را بدانند و مردم در انتخابات دقت کنند.
 
 معیار استخدام های دولتی از روی شایستگی و کارآمدی افراد باشد
حجت الاسلام وحیدی راد در خطبه های این هفته از نماز جمعه زابل گفت:شهدا تمام سرمایه خود را برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا کرده اند.

وی افزود: مسلما جان انسان مهمترین سرمایه هر فرد به شمار می رود که شهدا از این سرمایه خود گذشتند تا از نفوذ دشمن به ایران جلوگیری کنند لذا تکریم خانواده شهدا یکی از وظایف امروز ما به شمار می رود.

خطیب جمعه موقت زابل اظهار کرد: امروز همه ی ما وظیفه داریم تا نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم، هر محله به طور خود جوش یادواره شهدای محلات را برگزار کند تا یاد آن شهید جاودانه شود.

وی ابراز داشت: اگر رشادت ها و از خودگذشگی های شهدا در دفاع مقدس نبود، اکنون آرامش و امنیتی که امروز در جامعه شاهد هستیم را نمی توانستیم داشته باشیم و مشخص نبود سرنوشت ما به دست چه کسانی رقم می خورد.

وحیدی راد با تاکید بر اینکه احترام به خانواده شهدا واجب است گفت: مادراتی که فرزندانشان را برای حفظ نظام مقدس جمهوری به میدان جنگ فرستادن امروز لایق بالاترین احترام از سوی جامعه هستند.

وی همچنین به سفر حجت الاسلام شهرستانی به زابل اشاره کرد و گفت: سفر نماینده آیت الله سیستانی به منطقه سیستان باعث خیر و برکت به این منطقه خواهد شد.

وحیدی راد خاطرنشان کرد: قیام 19 دی در قم که باهث انسجام و وحدتبین علما و مراجع تقلید شده بود، اهانت های رسانه های شاهنشاهی در آن دوران به شخص امام (ره) و مراجع تقلید باهث خشم جامعه روحانیت شد که سرانجام شهدای بزرگی را به جای گذاشت.

وی ادامه داد: مسئولین نیروهای کارآمد را جذب ادارات کنند، معیار انتخاب افراد آشناییت نباشد بلکه معیار استخدام ها باید از روی شایستگی افراد قرار بگید.

امام جمعه موقت زابل تصریح کرد: اگر افراد ناکارآمد توان اجرایی کاری را نداشته باشند بسیاری از مشکلات در جامعه افزایش خواهد یافت و همچنین کارهای روزانه ادارت نیز روی هم تلنبار خواهد شد لذا در استخدام افراد کارآمدی و همچنین اعتقادات فرد به ولایت فقیه مد نظر قرار گیرد.
 
بیدار شدن روح مبارزه طلبی مقابل غربی ها با پیروزی انقلاب
حجت الاسلام و السملمین مراد نورایی یار در جمه نمازگزاران شهرستان سراوان با اشاره به اینکه مشاهده عزت و اقتدار کشور های اسلامی در جهان مایه خرسندی است، گفت: اگر به تاریخ رجوع شود مشاهده می کنیم به طور کلی کشور های اسلامی مستعمره اجانب بودند اما با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، روح امید و مبارزه مقابل استعمارگران بیدار شد.
 
وی افزود: یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران بیدار کردن وجدان های خفته ای بود که استعمار گران به آنها تلقین کرده بودند که شما مسلمانان نمی توانید و باید در مستعمره ما باشید.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد: افرادی ذلیلانه این موضوع را پذیرفته بودند اما انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، طلسم بردگی راشکست و سحر ساحران را که ذهن ها را محسور کرده بود از بین برد.
 
نورایی یار خاطر نشان کرد: در گوشه ای از تاریخ برخی از افراد پس از سفر به کشور های دیگر و به محض ورود به کشور کشف حجاب کردند و حجاب و چادر را مانع از پیشرفت دانستند که انقلاب اسلامی با حجاب و حفظ چادر و ایمان و اعتقاد به خود توانست روحیه توانایی و پیشرفت را ایجاد کند و به برکت رشادت های همه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به فناوری های نوین در جهان دست یافت.
 
وی تصریح کرد: اگر امروز استعمارگران از منطقه خارج شدند این امر محقق نمی شد مگر با مجاهدت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم در سوریه، عراق و لبنان.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: خناس ها و وسواس هایی در ذهن ها و قلب ها وسوسه ایجاد می کنند، قلم هایشان و درم هایشان که خرج مبارزه با این نظام می شود، بشکند که امروزه قدر امنیت را در آتش نمرودیان نمی بینند. 
حجت الاسلام و السملمین نورایی یار با بیان اینکه علی رغم همه مشکلات، تحریم ها و تهدید ها باید هوشیار باشیم و بصیرت و دشمن شناسی را در خود ایجاد کنیم، از حضور مردم شیعه و سنی شهرستان سراوان در مراسم گرامیداشت 9 دی و اعلام خشم و انزجار از سردمداران 9 دی و فتنه گران و افرادی که می‌خواهند آب به آسیاب دشمن بریزند و اعلام همبستگی و میثاق با مقام عظمای ولایت انجام دادند، قدر دانی کرد. 
 
وی ادامه داد: اگر خدای ناکرده نعمت ولایت از کشور گرفته شود، این کشور مورد آماج استکبار جهانی، استعمارگران، افرادی که در سال 57 فراری شدند که آرزو دارند وارد کشور شوند، قرار می‌گیرد، افرادی که خیانت های ظاهر و باطن خود را در طول این مدت به نظام، آرمان های امام راحل و شهدا وارد کردند، لطمه هایی را به جمهوری اسلامی زدند آنها بار دیگر برگردند و  طلسم وابستگی را از بین برده شده  و سند رقیت را که انقلاب پاره کرده، بر گردن های خود آویزان کنند. 
 
بصیرت و هوشیاری مردم عامل شکست دشمن در فتنه88 بود
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه،اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم انسان را به مجاهده با نفس دعوت می کند و بزرگترین هاد را جهاد با نفس معرفی می کند،تزکیه نفس دستور انبیا است، جهاد در راه خدا نیز تنها با دستور ولی امر مسلمین میسر است و این گونه نیست و جهاد باید در چهارچوبی صورت بگیرد که خداوند دستور داده است.

وی افزود: حکومت دینی و مردم سالاری  یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به ثمر نشسته و انقلاب اسلامی نشان داده است که حکومتی برخواسته از مردم و برای مردم است و این را ملت به خوبی درک کرده اند، مشکلاتی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که در سایه توجه مسئولین برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به سفر معاون اول رییس جمهور به استان،خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان استان محرومی است که شاید 50 سال از نظر امکانات از مرکز کشور عقب تر باشد و دولت باید با سرمایه گذاری در این استان این محرومیت را برطرف کنند،مسئولینی که برای بازدید به استان ما سفر می کنند و محرومیت این استان را مشاهده می کنند باید با دغدغه ببشتر به مشکلات این استان رسیدگی کنند و همان گونه که رهبر معظم انقلاب دلسوز مردم محروم سیستان و بلوچستان هستند سایر مسئولین نیز باید با دلسوزی به مشکلات این مردم رسیدگی کنند.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان با وجود تمام مشکلات این کشور را دوست دارند و برای تامین امنیت در کنار نیروهای نظامی و انتظامی هستند و تاکنون قرارگاه قدس سپاه و بسیج سازندگی با تمام وجود در کنار مردم بوده اند و به مشکلات مردم رسیدگی کرده اند سایر مسئولین نیز باید با دلسوزی به مشکلات این مردم رسیدگی کنند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه اذعان کرد: امروز شاهد هستیم که مرز میرجاوه به محلی برای تامین کالاهای مرکز استان و بازار چهار راه رسولی تدیل شده است در حالیکه مسئولین باید شرایطی را فراهم کنند تا مردم میرجاوه امکان راه اندازی چنین بازارچه مرزی را در خود شهرستان داشته باشند و این حق مردم این شهرستان است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۱۲۶


ارسال