سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
اشتغالزایی 300 نفره زنان روستایی از طریق صندوق‌های اعتباری خرد
 
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیمروز از ايجاد فرصت های خود اشتغالی برای زنان روستایی از طریق توسعه صندوق های خرد در سیستان وبلوچستان خبر داد.
حسن صفائی مقدم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به ايجاد فرصت های خود اشتغالی برای زنان روستایی  در شهرستان نیمروز اظهار کرد: حمایت از صندوق های خرد زنان روستایی راهکاری مناسب برای ایجاد فرصت های شغلی به ویژه فعالیت های خود اشتغالی در مناطق کم درآمد است.

به گفته وی، دفتر امور زنان جهاد کشاورزی نیمروز با هدف توانمند سازی زنان روستایی وایجاد اشتغال ودرآمد زایی، کاهش فقر و مهاجرت، بهبود اقتصاد و توسعه روستایی در سال 93 اولین صندوق خرد زنان روستایی را تشکیل داد که در حال حاضر ۸صندوق فعال زنان با۳۰۰نفرعضو در زمینه های قالی بافی و گلیم، سوزن دوزی،پرورش طیور،دام سبک و شتر مرغ، تولید قارچ، محصولات گلخانه ای و سایر مشاغل خانگی در شهرستان نیمروز دایر است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیمروز در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: افراد عضو صندوق  پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب مهارت لازم با دریافت وام از این صندوق ها درامر تولید مشارکت وموجبات رونق اقتصادی خانوار را فراهم می آورند.

وی در ادامه، افزودن 15 صندوق دیگر در این شهرستان به منظورتوسعه فعالیت های خوداشتغالی زنان روستایی را یکی دیگر از برنامه های آتی این نهاد عنوان کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۲۶۱


ارسال