جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ,19 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶
توقیف سه شناور فاقد مجوز صید در بندر چابهار
 
فرمانده یگان حفاظت منابع شیلات سیستان و بلوچستان گفت: سه فروند شناور صیادی متخلف به همراه تور و ادوات صیادی غیر مجاز با مقادیری ماهی صید شده به روش غیرقانونی در بندر چابهار توقیف شدند.
به گزارش عصرهامون، نجف صفری در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: اکیپ گشت دریایی چابهار جهت حفاظت از منابع آبزی در حین گشت زنی در محدوده ایران بندر به سه فروند شناور صیادی مشکوک شده و اقدام به بررسی مجوز صید می کنند.
وی با اشاره به فقدان مجوز صید توسط صیادان مذکور افزود: شناورهای فاقد مجوز صید پس از بازرسی نیز ۱۲ طاقه تور ماهیگیری و مقدار ۵۰ کیلوگرم ماهی از نوع گورسیم که با روش ممنوعه محاصره ای صید کرده بودند را کشف و ضبط می کنند.
فرمانده یگان حفاظت شیلات استان ادامه داد: پرونده متهمان جهت سیر مراحل قانونی به کمیسیون تخلفات صیادی اداره کل شیلات استان معرفی تا حفاظت از محیط زیست دریایی از شر سودجویان در امان باشد.
صفری با اشاره به توقیف پنج فروند شناور صیادی در هفته گذشته در کنارک تاکید کرد: دفعه قبل هم متخلفی از منطقه پزم به همراه تعدادی ادوات صیادی غیر مجاز به مراجع قانونی معرفی شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: به هیچ متخلفی اجازه صید غیرقانونی در محدوده سواحل استان داده نخواهد شد و صیادان در صورت مشاهده هر گونه تخلف صیادی مراتب را به این فرماندهی اعلام تا بلافاصله با قاطعیت با آنها برخورد شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۳۱۳


ارسال