سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸
بیشترین اعتبارات بخش کشاورزی صرف فعالیت های آب و خاک می شود
 
مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از صرف بیشترین اعتبارات بخش کشاورزی به فعالیت های آب و خاک خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵۰رشته قنات در استان مرمت و بازسازی شده است.
جعفر زربافتی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به خشکسالی حاکم در این خطه ازکشور اظهار کرد: به منظور بهره‌گیری مناسب از آب موجود نگاه ویژه ای به انجام پروژه‌های آب و خاک شده واعتبارات ویژه‌ای به این امر اختصاص به گونه ای که در سال جاری  ۱۰۳میلیارد تومان اعتبار در قالب ۱۶طرح و۳۰۰پروژه صرف اجرای فعالیت‌های آب وخاک در استان شده است.

به گفته وی، اجرای انواع سیستم های نوین آبیاری، مرمت وبازسازی قنوات، احداث جاده های دسترسی به مزارع، تسطیح ویکپارچه سازی اراضی کشاورزی، احداث کانال آبیاری عمومی واحداث استخرهای ذخیره آب از جمله فعالیت‌های در دست اجرا است .

این مسئول با اشاره به اینکه اجرای سیستم های نوین آبیاری در استان هیچ محدودیتی ندارد، افزود: برای متقاضیان واجدشرایط بر اساس دستور العمل های موجود تا۸۵درصد هزینه های اجرایی آن از محل اعتبارات دولتی به صورت بلاعوض تامین وپرداخت  می شود.
 

زربافتی با اشاره به مرمت و بازسازی بیش از ۱۵۰رشته قنات از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: امسال ۷هزار هکتاراز اراضی وباغات استان در حال تجهیز به سیستم های آبیاری نوین است.

مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: کار مطالعه بیش از2 هزار و 500هکتار به انجام رسیده وآماده اجرای سیستم های آبیاری است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۳۲۱


ارسال