پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ,18 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه چابهار گفت: توجه به حجاب و حفظ آن یکی از ضروریات دین مبین اسلام است به طوری که باید با روشنگری به جامعه نوین نشان داد برکات، مصونیت و آزادی که به واسطه حجاب به و جود می آید غیر قابل انکار می باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به بیانات امام راحل در سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی در سال ۵۷ اظهار کرد: به موجب حق شرعی و بر اساس رأی اعتماد اکثریت قاطع مردم ایران در جهت تحقق اهداف اسلامی ملت، شورایی به نام شورای انقلاب اسلامی، مرکب از افراد با صلاحیت و مسلمان و متعهد و مورد وثوق، موقتاً تعیین شد و شروع به کار کرد.
وی با اشاره به فرار شاه در افزود: ۲۶ دی ماه ۵۷ از روزهای شیرین انقلاب اسلامی است زیرا در شرایطی که نه جامعه پذیرای سلطنت بود و نه شاه توان مقابله با سیل خروشان مردمی را داشت برای دومین بار در طول سلطنت خود از کشور فرار کرد.
خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: این اولین فرار شاه نبوده است بلکه در جریان کودتای سال ۳۲ نیز شاه از کشور فرار کرد اما با کمک آمریکا و انگلیس به کشور بازگشت ولی در سال ۵۷ نه جامعه پذیرای سلطنت بود و نه شاه توان مقابله با سیل خروشان مردمی را داشت.
وی در ادامه به اوصاف افراد باایمان پرداخت و تاکید کرد: یکی از صفات مومن، حلم است حلم یعنی در زمان داشتن قدرت، از بی ادب گذشتن و عفو کردن که بسیار حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه مومن با حلم خود جهالت نادان را برطرف می کند تصریح کرد: انسان باتقوا در مقابل بدی دیگران، برخورد عجولانه و خصمانه به خرج نمی دهد همانطور که تجلیل بزرگان تجلیل خداست.
وی امانتداری را یکی دیگر از صفات مومن دانستند و اذعان کرد: مومن در تمام امورات امانتدار است در مسائل سر و راز ،آبرو و جان و امانتداری برایش مهم است چراکه امانت یکی از خصوصیات بارز اسلام می باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان ما تولید کننده علم باشند نه فقط مترجم و اگر تولید کننده علم باشیم، نیازی به کشور های بیگانه نداریم و دانشجو باید محور تعقل و تدبر و اندیشه باشد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۳۶۷


ارسال