پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ,18 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: تامین ماهی مورد نياز استان در اولویت شیلات چابهار قرار دارد و سپس خروج به خارج از استان در دستور کار شرکت ها می باشد.
به گزارش عصرهامون، هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: به منظور جلوگيری از افت كيفيت ماهی آموزشهای لازم پس از صيد به صيادان داده می شود و بایستی نحوه صحيح حمل رعايت شود.
وی با بيان اينكه عزم دولت برای حمايت از توليدكنندگان جدی است افزود: همه اين مشكلات باید از طريق كارگروه رفع موانع توليد شهرستان پيگيری شود چراکه شيلات به عنوان متولی تنها بخشی از دريا مي باشد.
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: ساماندهی افراد شاغل در اين بخش بسیار حائز اهمیت بوده بنابراین حمايت تسهيلاتی جهت ساخت زيستگاههای مصنوعي بمنظور پايداری اشتغال و بازسازی ذخاير آبزی از شيلات و اتحاديه صيادان بسیار قابل اهمیت می باشد.
وی با اشاره به آماده سازی پشنويس نامه ترخيص لايروب توسط اداره كل شيلات استان طی مصوبات جلسات برگزار شده تاکید کرد: سردخانه چهار هزار تنی منطقه آزاد چابهار به منظور كاربری شیلاتی می توانند در حفظ و ثبات بازار ماهی بسیار موثر باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه ريزی های لازم برای نخستين برداشت ماهی سيبس از قفسها در چابهار انجام شده که می تواند پرورش ماهی را به سمت مدرن سازی ببرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۴۳۴


ارسال