پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ,18 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس دانشگاه فرهنگیان چابهار گفت: مجوز دانشگاه فرهنگیان چابهار درصورت عدم حمایت شورای تامین شهرستان به صورت قطعی لغو و دانشجویان پس از پایان ترم اول به زاهدان عودت می شوند.
به گزارش عصرهامون، علی رضا حسابی مقدم در گفت وگو با چهاربهاران اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان چابهار ابتدای سال تحصیلی ۹۷-٩٨ بدون هیچ گونه مقدمات و اماده سازی زیرساخت افتتاح شد که در بدو تاسیس برخی نهادهای شهرستانی به ویژه نماینده مردم در مجلس قول پرداخت برخی از هزینه ها را دادند.
وی با اشاره به عدم مساعدت مسئولین در این خصوص افزود: در روز افتتاحیه و در حضور تمام مسولان شهرستان بنا شد تا با مساعدت شهردار، شورای شهر، نماینده و سازمان منطقه آزاد نیازهای مالی دانشگاه تامین شود ولی به غیر از اموزش و پرورش و شهردار هیچ فرد و دستگاه دیگری به دانشگاه کمک نکرده است.
حسابی مقدم تاکید کرد: بخش عمده کاری که نماینده مردم بر عهده گرفته بود من جمله تامین مالی اجاره استفاده از اماکن دانشگاه دریانوردی که مبلغی معادل ۱۳ میلیون می باشد، هزینه تامین غذای دانشجویان ماهیانه میانگین ۳۰ میلیون که ریالی تا امروز محقق نشده است.
وی با اشاره به فشار پیمانکار سلف و دانشگاه دریانوردی درست در روز آغاز امتحانات پایان ترم به دانشجویان فرهنگیان تشریح کرد: اولتیماتوم اخر توسط این دو نهاد صادر شده و حتی از دانشگاه فرهنگیان استان اولتیماتوم بالاتر مبنی بر برگشت دانشجویان به زاهدان اعلام شده است.
وی با اشاره به قول مساعدت چندین باره نماینده مردم در این خصوص خاطرنشان کرد: با این شرایط فعالیت دانشگاه متوقف خواهد شد و برای اخرین بار و از روی دلسوزی خاضعانه خواهشمندم جهت جلوگیری از لغو چنین مجوز مهمی که شامل فرزندان این منطقه با عنایت ویژه و نگاه خاص مقام معظم رهبری شده است هرچه زودتر اقدامات مثبت و مفیدی صورت گیرد تا شاهد این اتفاق ناگوار نباشیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۴۳۸


ارسال