دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک کشور؛
توجه به بند های خاکی پلان و دشتیاری موثر در ذخیره و تامین آب مراتع چابهار
 
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: کنترل فرسایش خندقی (گرگرو)، کنترل فرسایش بادی، ذخیره و تامین آب جهت ایجاد پوشش جنگلی و مرتعی، تقویت منابع در بندهای خاکی و آبخیزداری پلان و دشتیاری چابهار مورد بررسی دائمی قرار گیرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران هوشنگ جزی در بازدید از طرح های آبخیزداری و آبخوان داری چابهار در بخش های دشتیاری و پلان که با حضور سرپرست فرمانداری چابهار انجام شد اظهار کرد: پروژه های بند خاکی مچکور واقع در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرقی چابهار ور بخش دشتیاری، بند تخریب شده نلیت، بند خاکی در دست احداث کالدان به طول تقریبی ۱۱ کیلومتر در شمال غربی شهرستان چابهار از عوامل موثر در توسعه مراتع این بخش از شهرستان می باشند.
وی با اشاره به بند خاکی در دست احداث روستای جماعت زهی و هوتگ های موجود در برخی از روستاهای افزود: احداث بندهای خاکی باعث ماندگاری و حفظ بیشتر منابع آبی می شود به طوری که در بسیاری از محدوده های موجود هوتگهای روستایی نیز در کم و کیف توسعه مراتع موثر بوده اند.
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک کشور ادامه داد: هدف از اجرای پروژه های فوق آبی منطقه و کمک به اشتغال و معیشت مردم می باشد چراکه در حقیقت اگر آب مورد نیاز مردم روستاها تامین شود مطمئنا توسعه منابع طبیعی را در پی خواهد داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پلان و دشتیاری یکی از مهم ترین سطوح زیر کشت محصولات مختلف کشاورزی می باشند که در صورت تقویت بالقوه و مکانیزه مانند شیرین سازی دریای عمان می توان تولید انبوهی از کشت و تولیدات کشاورزی را فراهم کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۵۱۲


ارسال