پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
شهرستان میرجاوه با وجود جمعیتی جوان از کمبود امکانات ورزشی رنج می برد و این فقر ورزشی در سطوح مختلف در شهر و روستاها قابل مشاهده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از لادیز، ورزش بخش مهمی از فعالیت های روزمره افراد به خصوص نسل جوان را تشکیل می دهد و در این میان وجود امکانات ورزشی مناسب در سطح شهر ها، نقش فراوانی در شکوفایی استعدادهای ورزشی و ایجاد فضایی سالم در جامعه دارد. در واقع وجود امکانات ورزشی مناسب، بستری است برای شکوفایی و خلق استعدادهای جوان‌تر که می‌توانند قهرمانان آینده رشته‌های ورزشی کشور باشند، بنابراین باید توجه ویژه ای به این مقوله شود تا بتوانیم نسلی پویا، سلامت و ورزشکار را تربیت کنیم.

شهرستان میرجاوه با وجود جمعیتی جوان و بااستعداد از کمبود امکانات ورزشی زیادی رنج می برد و این فقر ورزشی در سطوح مختلف در شهر و روستاها قابل مشاهده است به طوری که تنها یک سالن سرپوشیده در این شهرستان وجود دارد که بانوان و آقایان به نوبت از آن استفاده می کنند.

ورزش بانوان در این شهرستان بسیار مهجور مانده است و بانوان این شهرستان از حداقل امکانات ورزشی نیز محروم هستند،دسترسی نداشتن به فضاهای ورزشی عمومی، کمبود فضاهای ورزشی و سالن اختصاصی ویژه بانوان از عمده ترین مشکلات ورزش بانوان در این شهرستان است و لزوم اعتنای دولت به این مقوله و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اصلاح زیرساخت‌ها و تجهیز مناطق به امکانات ورزشی، اجتناب ناپذیر است.

این فقر امکانات ورزشی در روستاها نیز مشهود است و با وجود پتانسیل های بکر ورزشی در روستاها، هیچ امکاناتی برای بهره برداری از این پتانسیل ها وجود ندارد، دهستان ریگ ملک شهرستان میرجاوه با وجود ریگستانی وسیع، از پتانسیل منحصر بفردی  برای برگزاری مسابقات رالی و راه اندازی پیست شترسواری بهره مند است و تاکنون چندین مسابقه شترسواری با استقبال بی نظیر مردم و جوانان در این دهستان برگزار شده است ، مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان در جریان برگزاری مسابقات بومی و محلی در این دهستان در مرداد 95، قول راه اندازی پیست شترسواری در این منطقه را برای استفاده از این ظرفیت منحصربفردبه اهالی ریگ ملک داده بود که گویا با گذر زمان به دست فراموشی سپرده شده است.

این کمبود امکانات ورزشی در شهرستان میرجاوه در حالیست که تنها استادیوم ورزشی این شهرستان که در سال 86 کلنگ زنی شده ، همچنان نیمه کاره مانده و  کار تکمیل این پروژه با گذشت 11 سال هنوز به اتمام نرسیده است.

مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان میرجاوه در این باره به خبرنگار لادیز گفته است که شهرستان میرجاوه با کمبود امکانات ورزشی به خصوص در حوزه بانوان مواجه است و تنها یک سالن سرپوشیده در شهرستان وجود دارد و با افتتاح تنها مجموعه ورزشی این شهرستان، بخش اعظمی از این کمبود امکانات ورزشی برطرف می شود.

عبدالقدوس اربابزهی بیان کرده است که 35 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه استادیوم ورزشی میرجاوه لازم است و تاکنون کار ساخت بخش اعظمی از استادیوم ورزشی شهرستان میرجاوه انجام شده  و زمین چمن، پیست دو و میدانی آماده و برج های روشنایی ورزشگاه نصب شده اما کابل کشی پروژکتورها باقی مانده است.

مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان میرجاوه عنوان کرده است که کار ساخت سکوهای ورزشگاه، کابل کشی پروژکتورها، ورودی مجموعه، رختکن ها، فضای سبزاطراف و محوطه سازی مجموعه، سرویس های بهداشتی و حصار کشی مجموعه تاکنون انجام نشده است که با تامین اعتبار تا پایان سال 97 ورزشگاه آماده بهره برداری خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۵۲۸


ارسال