دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
اجرای طرح ریشه کنی فلج اطفال از هفته دوم بهمن ماه در کنارک
 
سرپرست فرمانداری کنارک گفت: هلال احمر، بسیج و حوزه علمیه در خصوص تامین رابط بهداشتی برای اجرای طرح ریشه کنی فلج اطفال از ۶ بهمن ماه در سطح شهرستان آغاز به کار خواهند کرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران ابابکر بلوچ در کارگروه بهداشت و درمان در سالن جلسات فرمانداری کنارک اظهار کرد: با توجه به گرم شدن هوا برای پیشگیری از شیوع بیماری های روده ای و انگلی تامین آب آشامیدنی سالم به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی با توجه به اجرای برنامه خودمراقبتی توسط شبکه بهداشت و درمان کنارک افزود: نیاز به ارتقاء سواد سلامت جامعه، راه اندازی کانون های سلامت محله و همچنین رابطین بهداشتی ادارات بایستی در کارگروه ویژه ستاد درمانی شهرستان به صورت مستمر انجام شود.
سرپرست فرمانداری کنارک ادامه داد: سو تغذیه در کودکان و مادران باردار باعث ایجاد بحران های اجتماعی خواهد شد لذا جذب کمک های غیر نقدی بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی توجه به شروع فعالیت کشتارگاه جهت پیشگیری از بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را مهم دانست و تاکید کرد: CCHF بیماری خطرناکی است که بازدید مشترک توسط ادارات ذیربط از کشتارگاه می تواند راهکارهای پیشگیری آن را تسهیل کند.
وی استفاده از تره بار و سبزیجات را در سلامت جامعه مهم عنوان و خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی می تواند با همکاری و خدمات رسایی به روستائیان افزایش باغچه ها و سبزی کاری در سطح شهرستان را افزایش دهد که قدمی مهم در سلامت جامعه خواهد بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۶۷۵


ارسال