دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه ایرانشهر گفت : در موضوع بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار ایرانی-امریکایی شبکه پرس تی وی، وزارت خارجه کشورمان باید عزت و اقتدار خود را نشان دهد و محکم از این زن مسلمان شیعه حمایت کند.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از پهره ؛ حجت الاسلام سیدشجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر گفت :انسان در همه زمینه ها باید تقوای الهی داشته باشد زیرا تقوای الهی کلید تمام خوبی ها و ذخیره قیامت است.
امام جمعه ایرانشهر اظهار داشت: انسان مسلمان نباید به سرنوشت خود بی تفاوت باشد یعنی باید در عرصه های سیاسی حضور فعال و آنچه که مربوط به نظام است، مشارکت سیاسی داشته باشد.
وی ادامه داد : اگر انسان در جامعه ای که زندگی می کند به انچه که در اطراف او در جریان است، بی تفاوت باشد مسائل شومی مانند دزدی و اختلاس و ... اتفاق می افتد و ارزش ها در جامعه اسلامی کمرنگ می شود.
حجت الاسلام ابطحی با اشاره به روز غزه گفت : غزه نماد پایداری مردم فلسطین و وحدت امت اسلامی است و ما با کمک به مردم مظلوم فلسطین ثابت کردیم به آن وحدت اسلامی که از ابتدای انقلاب دم می زنیم ، پایبندیم .
وی با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا(س) و تسلیت این ایام تصریح کرد : در ایام فاطمیه باید نگاه بیشتری به وحدت داشته باشیم تا مبادا با زبانمان باعث کدورت برادران مسلمان اهل تسنن شویم زیرا آنها در همه عرصه ها پا به پای نظام اسلامی بوده و هستند پس باید مراقبت بیشتری داشته باشیم.
ابطحی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم در سالروز قیام قم در 19 دی ماه گفت : نقش مردم قم را در انقلاب اسلامی ایران نمی توان نادیده گرفت و همانطور که رهبری سران آمریکا را احمق های درجه یک نامیدند ما نیز از این احمق ها باکی نداریم اما آنچه که باید از آنها ترسید نفوذی ها هستند.
امام جمعه ایرانشهر در پایان با اشاره به بازداشت خبرنگار ایرانی-امریکایی شبکه پرس تی وی در آمریکا اظهار داشت: وقتی آمریکایی ها یک زن مسلمان را اینگونه شکنجه می کنند باید فهمید که آنها بسیار خار و پست هستند و در اینجا وزارت خارجه کشورمان باید عزت و اقتدار خود را نشان دهد و محکم از این زن مسلمان شیعه حمایت کند.

انتهای پیام/
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۶۹۲


ارسال