شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
در افتتاحیه همایش و نمایشگاه بین‌المللی چابهار مطرح شد:
چابهار بهترین شرایط جهان را برای احداث گلخانه‌ دارد
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: چابهار بهترین شرایط جهان را برای احداث گلخانه‌ دارد.
به گزارش عصرهامون، اولین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان از دو روز گذشته کار خود را  در منطقه آزاد چابهار با حضور هیات های تجاری و سرمایه گذاری از کشورهای هند، عمان، افغانستان و برخی کشورهای آسیای میانه در کنار هیات های اتاق های بازرگانی سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان رضوی شروع کرد که امروز این همایش به معرفی پتانسیل ها وظرفیت های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی و شیلات پرداخته است.

نشست میزگرد کشاورزی و شیلات استان هم اکنون با حضور طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی و جمعی از مسئولان، صاحب نظران وسرمایه گذاران کشاورزی و شیلات کشور و استان دایر شد که در آن به معرفی پتانسیل ها وظرفیت های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی با تأکید بر توسعه گلخانه ها، سایه بان و پرورش ماهی در قفس پرداخته شده است.

 چابهار بهترین شرایط جهان را برای احداث گلخانه‌ دارد
محمدعلی طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه چابهار به دلیل نوع تابش،درجه حرارت مناسب و دسترسی مناسب و سریع به بازارهای مصرف بهترین شرایط جهان برای احداث گلخانه دارد، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان داده که شهرهایی در اسپانیا، هلند و ترکیه قطب‌های گلخانه‌ای جهان هستند و هرکدام 30 تا 40 هزار هکتار گلخانه دارند؛ اما نوع تابش و درجه حرارت چابهار منحصر به فرد است و بسیار بیشتر از آن‌ها قابلیت ایجاد گلخانه را دارد.

به گفته وی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بندر چابهار برای سرمایه‌گذاری در گلخانه، دسترسی سریع، آسان و به‌صرفه آن به بازارهای مصرف است که مهم‌ترین پارامتر برای سرمایه‌گذاری و ایجاد هر کسب و کار تولیدی است.

برای تسهیلگری در روند توسعه چابهار تشکیل کارگروه مستقل نیاز است
معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی در ادامه، مهم ترین نیازهای توسعه فعالیت‌های گلخانه‌ای وشیلاتی درمنطقه را باتوجه به اینکه طرح‌های چندین هزار میلیارد تومانی در دست اجرا دارد، تشکیل کارگروه یا میزخدمت مستقل در شهرستان چابهار برای امری تسهیلگری در انجام کلیه امورات سرمایه‌گذاری برشمرد.

وی تفاهم نامه بانک کشاورزی ومنطقه آزاد چابهار برای ایجاد صندوق ضمانت توسعه صادرات، ایجاد یک پایانه‌ صادراتی در چابهار وایجاد زنجیره تولید  در همه زمینه های تولیدی را عمده خواسته‌های سرمایه گذاران بخش برشمرد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی این استان آماده پشتیبانی از طرحهای اجرایی در منطقه است.
 
شرایط منحصر به فرد چابهار  منجر به توسعه چشم گیر توریسم داخلی شده است
در این راستا غلامرضا پناه معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار بیان کرد: شرایط منحصر به فرد جغرافیایی و آب و هوایی در منطقه چابهار  منجر به توسعه چشم گیر توریسم داخلی به این منطقه شده است.

به گفته وی، پنل تخصصی تجارت، حمل و نقل و ترانزیت با هدف بررسی دسترسی به نظام حمل و نقل مناسب برگزار و در آن به فرصت های سرمایه گذاری در بنادر، فرصت های ترانزیتی محور شرق کشور، نقش چابهار در بلوک های اقتصادی جهان و راهکارهای توسعه این منطقه پرداخته شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۷۰۴


ارسال