جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۱
نجات صیاد گمشده چابهاری از غرق شدگی در دریای عمان
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: چهار صياد گمشده در دريای عمان توسط نیروهای امدادگر مركز جستجو و نجات دريايی بندر چابهار از مرگ نجات یافتند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران سید حسن ابراهیمی در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از مرکز کنترل و جستجوی دریایی اظهار کرد: دو شب قبل شیلات چابهار طی درخواست کمک مبنی دیرکرد قایق صیادی با چهار سرنشین به صیدگاه از بندر کنارک اقدامات لازم برای جستجوی صیادان آغاز شد.
وی با اشاره به عدم ارتباط افراد مذکور با ساحل کنارک افزود: شناور ناجی پنج به منظور عملیات جستجو و نجات دریایی منطقه پس از هفت ساعت عملیات جستجو در 30 مایلی بندر چابهار موفق به پیدا کردن قایق مذکور شد.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان ادامه داد: چهار سرنشین قایق با حالت روحی مضطرب در سلامت کامل نجات یافتند و این عملیات طی هماهنگی با مرکز MRCC بندر چابهار با موفقیت انجام شد.
ابراهیمی هماهنگی با افراد حاضر در ساحل را قبل از رفتن به محل مشخصی از دریا مهم برشمرد و تاکید کرد: شناورهای باید قبل از خروج از بنادر استان نسبت به مشخص نمودن منطقه دریایی خود برای صید به مدیر صیادی هر بندر اطلاع داده و برای امنیت بیشتر به صورت چند قایقی به صیدگاه بروند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: صیادان باید وضعیت جوی منطقه را از طریق مرکز  هماهنگی جستجو و نجات دریایی به شماره تلفن 05435321415 استعلام و با امنیت خاطر بیشتر اقدام به عزیمت دریایی کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۷۷۰


ارسال