نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش خبری » اقتصاد مقاومتی

اشتغال زایی 7نفره دستاورد پرورش شتر مرغ در سیستان و بلوچستان

۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۷

جوان 30 ساله سیستانی با ورود به عرصه پرورش شترمرغ برای 7 نفر به صورت مستقیم و برای ده‌ها نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، بیکاری امروز به یکی از معضلات مهم کشور و خصوصا استان سیستان و بلوچستان تبدیل شده به گونه‌ای که رفع آن یکی از دغدغه‌های اصلی مردم، مسئولان شده و این موضوع در سطح منطقه و کشور در دست پیگیری قرار دارد.

در چنین شرایطی توجه به اقتصاد مقاومتی و معرفی الگوهای موفق آن با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، می‌تواند نقطه امیدی برای رفع بیکاری باشد.

پرورش و تولید شترمرغ به عنوان یکی از عرصه‌های بسیار سودآور و منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی به شمار می آید به گونه‌ای که علاوه بر فرآورده‌های گوشتی، پوست، روغن و پَر آن نیز ارزش اقتصادی دارد.

براساس اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی ایران سومین کشور دنیا از لحاظ تعداد قطعات شترمرغ بوده و براساس آخرین آمار، یسش از 100هزار قطعه شتر مرغ در کشور وجود دارد.ایجاد اشتغال 7نفره با راه اندازی مزرعه پرورش شتر مرغ

یک کارآفرین سیستانی گفت: با پرورش شتر مرغ توانسته ام 7نفر را به صورت مستقیم مشغول به کار کرده و درآمد پایداری نیز برای خود ایجاد کنم.

محسن کوثری در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: با آنکه مشکلاتی در حوزه فعالیت خود دارم اما سالانه 400شترمرغ را پرورش و به فروش می رسانم.

وی تاکید کرد: حدود 8سال است که به حوزه پرورش شتر مرغ ورود کرده ام.

وی بیان کرد: بزرگترین مشکلات ما در پرورش شتر مرغ، نبود بازار خرید، نبود حمایت از سوی دستگاه های مرتبط، نبود دانه یارانه ای می باشد.

کوثری گفت: جوانان در صورت حمایت مسئولان می توانند در این حوزه ورود پیدا کرده و برای خود و چندین نفر دیگر به عنوان یک کار آفرین اشغال پایدار ایجاد کنند.

انتهای پیام/