جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱
۴۰ کلاس درس جدید در جشن انقلاب اسلامی کنارک افتتاح می شود
 
سرپرست فرمانداری کنارک گفت: با تکمیل پروژه های نیمه تمام به زودی ۴۰ کلاس درس در دهه فجر این شهرستان افتتاح خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران ابابکر بلوچ در دومین مراسم همایش خیرین مدرسه ساز ضمن تقدیر از اقدامات خیرین در رفع مشکلات آموزشی اظهار کرد: تبلیغات و ترویج فرهنگ و پرداخت زکات بايد به صورت جدی جهت ساخت پروژه های عمرانی پيگيری شود در همين راستا اطلاع رسانی چهره به چهره توسط روحانيون و مبلغين شورای زکات در سطح شهرستان و روستاها مامورند تا اهميت و ضرورت اين فريضه الهی را تبيين کنند.
وی با اشاره به تاثیر آموزش در پیشرفت کشور افزود: در راستای ترویج زکات برنامه های تشویقی در نظر گرفته شده به طوری که زکات جمع آوری شده از هر روستا جهت امور عمرانی پرداخت شود دولت نیز معادل همان مبلغ را به عنوان تشویقی زکات در آن روستا هزینه عمرانی می کند.
سرپرست فرمانداری کنارک ادامه داد: هر کسی که در راه خدا قدم بردارد خداوند او را به بهترین راه هدایت می کند مدرسه سازی یکی از ضروریات آموزش و تعلیم و تربیت خوب است اگر مدرسه ای شرایط مناسبی نداشته باشد مطمئنا دانش آموزان آن مدرسه نمی توانند به خوبی و با فراق بال به فراگیری علم و دانش بپردازند.
وی هدف از برگزاری این همایش را تجلیل و قدردانی از خدمات خیّرین نیک اندیش مدرسه ساز، گسترش فرهنگ مدرسه سازی و جذب مشارکت‌های خیّرین و افراد توانمند در توسعۀ فضاهای آموزشی شهرستان عنوان کرد.
بلوچ در پایان خاطرنشان کرد: طبق آمارهای اداره کل نوسازی مدارس استان، پروژه ها در بخش خیرین مدرسه ساز تا ۳۰ درصد در روستاها و ۵۰ درصد در شهرها پیشرفت فیزیکی داشته است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۸۱۷


ارسال