سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
تعطیلی 124 واحد متخلف بهداشتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از تعطیلی 124 واحد متخلف بهداشتی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی در 9 ماهه اول سال جاری در حوزه دانشگاه خبر داد.
به گزارش عصرهامون ؛ دکتر فرهاددادگر با اعلام این خبر به خبرنگار پهره گفت: نظارت بر انجام بازدیدهای بهداشتی فعالیت کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از وظایف حوزه بهداشت میباشد که بصورت مستمر توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه در حال انجام میباشد.

وی با اشاره به بازدید از تعداد پنجاه و هفت هزار و 300 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در حوزه این دانشگاه، اظهار داشت : در این راستا بیش از نود و هشت هزار و 500 مورد از تجهیزات پرتابل مانند پی اچ متر، دماسنج نفوذی، شوری سنج، اندازه گیری بار میکروبی سطوح،سنجش ترانس روغن و... استفاده شده است.

دکتر دادگر با توجه به صدور هزار و 48 اخطاریه بهداشتی به واحدهای متخلف اذعان داشت: در همین راستا 124 واحد متخلف ضمن پلمپ به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه عرصه محصولات غذایی تابع شرایط خاص بهداشتی میباشد گفت: در این راستا بهداشت فردی ، وضعیت ساختمان ،ابزار کار،توجه به تولید و انقضا و شرایط نگهداری موادغذایی مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با افراد متخاف قاطعانه برخورد خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه در پایان از کلیه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه اطلاع رسانی 190 وزارت بهداشت اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری لازم توسط بازرسین بهداشت محیط انجام شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۹۱۲


ارسال