جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸
مدیرکل ورزش و جوانان استان خبر داد:
افتتاح 12 پروژه ورزشی در ایام الله دهه فجر
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: 12 پروژه ورزشی همزمان با ایام الله دهه فجر در شهرهای استان افتتاح می شود.
به گزارش عصرهامون، ادهم کرد زابلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان در نشست خبری که ظهر امروز در سالن اجتماعات مجموعه ورزشی 17 شهریور زاهدان با اصحاب رسانه داشت از برگزاری 10 برنامه محوری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب توسط این اداره کل خبر داد و اظهار داشت: در این ایام مبارک مجموعا 12پروژه در استان افتتاح می شود.

وی اذعان کرد: این طرح ها با اعتبار 41هزار و 800میلیون ریال افتتاح می شود و برای بیش از 15 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد؛ همچنین پروژه های بزرگی نیز تا پایان سال 98 به اتمام می رسد که با حضور وزیر ورزش مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی گفت: در سال 57 تنها 5 مکان ورزشی در سطح استان داشتیم که خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی در حال حاضر این رقم به 346 مکان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 از نظر اماکن ورزشی رتبه 25 ام کشور را داشتیم خاطرنشان کرد: از هفته وحدت تا امروز بیش از 100 زمین چمن مصنوعی در شهرهای مختلف به بهره برداری رسیده که این خود باعث افزایش سرانه ورزشی استان شده است.

وی تاکید کرد: بهره برداری از این فضاهای جدید الاحداث باعث شده تا در حال حاضر رتبه اول کشور را از نظر متراژ زمین چمن مصنوعی داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: زمین چمن طبیعی شهرستان چابهار که در سال های 84 تا 86 راه اندازی گردید، متاسفانه به دلیل کمبود منابع آب و هزینه های بالای نگهداری خشک شد و بعد از آن تصمیم بر جایگزین کردن چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی شد.

وی با بیان اینکه بستر فوتبال برای جوانان استان در حال توسعه و رشد است تصریح کرد: عملیات احداث فاز اول چمن مصنوعی استاندارد و سازگار با هوای شرجی در چابهار در دست اجراست و فاز دوم و سوم آن نیز در مرحله بعدی تکمیل می شود.

کرد زابلی بهترین رشته توپی در استان را فوتبال ساحلی دانست و افزود: اقدامات لازم جهت احداث زمین چمن مصنوعی در شهرستان کنارک نیز انجام شده و هر سه فاز مجموعه ورزشی شهرستان نیکشهر که شامل زمین چمن، برج نوری و پیست تارتان بوده نیز در حال اتمام است.

وی گفت: پروژه مجموعه ورزشی در زابل تکمیل شده و تنها سالن کبدی و سالن کشتی این شهرستان باقی مانده که در مجموع با 2میلیارد 200 میلیون تومان اعتبار دیگر به اتمام می رسد.

ادهم کرد از ساخت زمین اختصاصی والیبال در شهرستان دلگان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان خبر داد و خاطرنشان کرد: بانوان شهرستان خاش نیز که در گذشته چندان رغبتی به ورزش نداشتند، با ساخت سالن ورزشی و پیست تارتان برای پیاده روی خانوادگی حتی در ساعات شب، از امکانات تدارک دیده شده استفاده می کنند.

وی در خصوص عملیات عمرانی مجموعه ورزشی 17 شهریور نیز گفت: قرار بود پروژه در سه طبقه ساخته شود که به دلیل فرسایشی شدن نقشه این طرح را کاملا عوض کردیم و سازه را به دو طبقه کاهش دادیم.

وی سرمای هوا را عامل اصلی توقف بتن ریزی این پروژه در ماه اخبر عنوان کرد و ادامه داد: فاز اول این پروژه، با ساخت سالن های ورزشی تا شهریور ماه سال آینده به پایان می رسد و فاز دوم که پس از آن پیگیری می شود احداث چمن و ساخت سکوها است.

این مقام مسئول با بیان اینکه 14 خانه جوان برای 14 شهرستان کلنگ زنی شده است گفت: فاز اول مجموعه ورزشی شهرستان نیکشهر نیز در حال اتمام است و فاز دوم و سوم آن نیز درآینده ساخته می شود.

وی ادامه داد: 300 میلیون تومان هزینه برای پیست تارتان شهرستان میرجاوه صورت گرفت و در حال حاضر این پیست، آماده بهره برداری است.

وی سرانه فضای ورزشی در زاهدان را به ازای هر نفر 35 سانتی متر و استاندارد کشوری در این زمینه را 86 سانتی متر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر زهک از نظر سرانه ورزشی در استان مقام اول را دارد و چابهار با 16 سانتی متر در رتبه آخر است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی را بر اساس بیمه ورزشی محاسبه می کنند، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 46 هزار نفر بیمه شده ورزشی داریم که از این حیث نیز کمترین آمار را در کشور داریم.

ادهم کرد از در نظر گرفته شدن یک میلیارد تومان برای بهسازی دهکده المپیک و ساخت یک پیست تارتان کوچک در این مجموعه خبر داد و گفت: یک سالن کنفرانس و یک خوابگاه نیز برای اساتید پروازی در دهکده المپیک در حال ساخت است.

وی در پایان  از احداث 30 زمین مینی فوتبال در دو سال اخیر خبر داد و اظهار کرد: 101 پروژه نیمه تمام در سطح استان وجود دارد که برای اتمام آنها قریب به 220 میلیارد تومان اعتبار لازم است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۰۱۳


ارسال