شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
2
Share/Save/Bookmark
۰
بعد از فعال شدن سامانه کد دستوری تامین اجتماعی برای پیگیری دریافت بسته حمایتی برخی از شهروندان نتوانستند با این سامانه کار کنند.
به گزارش عصر هامون به نقل از  خبر فوری، با اعلام سازمان تامین اجتماعی بسته حمایتی به حساب ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار بیمه شده این سازمان واریز شده است.
این خبر را رحیم اردلان معاون اداری- مالی سازمان تأمین اجتماعی روز دوم بهمن اعلام کرد و همان زمان نیز در مورد کسانی که بسته حمایتی به حسابشان واریز نشده است، گفت: این دسته از افراد می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۴۲۰ پیگیر چرایی عدم واریز بسته حمایتی به حسابشان باشند.
البته اردلان در آخرین روز‌های دی ماه علاوه بر اعلام شماره تماس ۱۴۲۰، سامانه کد دستوری *۴*۴# را نیز دیگر راهکار پیگیری چرایی عدم واریز سبد حمایتی عنوان کرده بود، سامانه‌ای که هیچگاه فعال نشد.
اما روز گذشته محمد حسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از راه اندازی سامانه کد دستوری جدید برای پیگیری واریز بسته حمایتی خبر داد و گفت: بیمه شدگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی می‌توانند کد دستوری #8*142* را شماره‌گیری و کدملی سرپرست خانوار را وارد کنند تا پاسخ برای آن‌ها ارسال شود که آیا مشمول دریافت این کمک هستند یا خیر؟
این در حالی است که با وجود فعال شدن این سامانه کد دستوری عده‌ای از هموطنان توانایی برقراری ارتباط با این سامانه را ندارند. نکته قابل توجه برای هموطنان این است که این سامانه تنها با کیبورد انگلیسی کار می‌کند و اگر شماره ۱ را که همان ابتدا باید وارد سامانه کرد، به فارسی وارد کنیم این سامان پیام خطا می‌دهد، اما اگر ۱ را به صورت انگلیسی وارد کنیم به مرحله بعد هدایت می‌شویم.
نکته دیگر این است که این سامانه فعلا تنها برای خطوط همراه اول فعال شده و روی سایر اپراتورها قابل استفاده نیست.
البته ناگفته نماند که در این میان مشکلات دیگری نیز در واریز بسته حمایتی وجود دارد که از آن جمله طبق گزارش برخی رسانه‌ها می‌توان به موضوع واریز ۲ سبد حمایتی به حساب برخی بیمه شدگان اشاره کرد.
زمان واریز مرحله دوم بسته حمایتی دولت
نخستین مرحله از توزیع بسته‌های حمایتی در تاریخ ۲۱ آبان ماه انجام شد که بر اساس آن سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اولین گروهی بودند که بسته جبرانی دولت را دریافت کردند.
با توجه به تصویب هیأت دولت، مقرر شده است که این بسته حمایتی در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. همچنین به طور میانگین در هر مرحله به هر خانواده از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.
گفتنی است؛ نخستین مرحله از توزیع بسته حمایتی به صورت نامنظم اجرا شد، چراکه در مرحله نخست، مبلغ بسته حمایتی تنها به حساب افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد واریز شد و در مراحل بعدی به بازنشستگان کشوری و لشکری و بازنشستگان تأمین اجتماعی تعلق گرفت.
کارمندان، کارگران و بیمه شدگان تأمین اجتماعی آخرین نفراتی بودند که بسته حمایتی خود را در ۲۹ دی ماه دریافت کردند.
به گفته سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بسته‌های حمایتی دولت تا عید نوروز یک بار دیگر توزیع می‌شود.
همچنین رئیس کمیسیون اجتماعی خواستار برطرف شدن نواقص موجود در نحوه توزیع این بسته‌ها شده است.
حال با نزدیک شدن به پایان سال و باز هم افزایش قیمت‌ها و کالا‌ها باید منتظر توزیع منظم دو مرحله دیگر از بسته‌های حمایتی دولت بود، چرا که در شرایط تحریم شاید این بسته بتواند بخشی از خسارات وارده به خانواده‌ها را بهبود بخشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۰۳۰


ارسال
لفته دلفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۱۸:۳۹
بسته حمایتی بم ندادن
 
علی گشتاسب حقیقت
Germany
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۰۶:۳۲
باسلام ایابااین تورم وگرانی بی سابقه برای یک خانواده 4نفری که 3نفرش صعب العلاج ونفرسالمش هم بیکاروسنش تازه 20سال ومستاجرباحقوق دوملیون خورده ای بازنشستگی پزشکی این سبدکالاهابرای اینگونه خانواده هابنظرشمادردی هم درمان میکندو1700فقط قسط وکرایه خانه میدهدممنون منتظرجواب ماهاکه فقط زنده هستیم ومرگ برماحق است