يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با تجهیز کارخانه آرد ایرانشهر به دستگاههای روز علاوه بر این که زمینه اشتغال 200نفر از جوانان این شهرستان فراهم شده بیش از 50 هزار تن به ظرفیت تولید آرد این منطقه نیز افزوده می شود.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از پهره ؛ سال گذشته بود که فرماندار ایرانشهر خبر از تجهیز و راه اندازی کارخانه آرد ایرانشهر داد، کارخانه ای که برای بازگشایی مجدد، نزدیک به دو سال انتظار کشید و درحال حاظر با همت جوانان ایرانشهری چرخ آن شروع به چرخیدن کرده است.

جوانانی که زندگی در کشورهای مانند ترکیه و امارات را رها کرده و برای اشتغال و تولید به دیار خود بازگشته اند و امروز نه تنها برای خود یک اشتغال پایدار ایجاد کرده اند بلکه 200 نفر از جوانان همشهری خود را نیز در کارخانه آرد این شهرستان بکار گیری کرده اند.

از طرفی شهرستان ایرانشهر نیز با تولید سالانه بیش از 30 هزار تن گندم و دارا بودن سیلوهای با ظرفیت بیش از 40 هزار تن هیچ گونه مشکلی برای تامین آرد مورد نیاز جنوب استان ندارد تا تمامی راههای موفقیت و تولید برروی این صنعتگران باز باشد.

از سوی دیگر هم با انتقال سرمایه شخصی خود به داخل از کشور و ایجاد اشتغال، گام بزرگی در مسیر اقتصاد مقاومتی برداشته اند که ستودنی و قابل تقدیر است.

در همین خصوص شهنوازی یکی از سرمایه گذاران کارخانه آرد ایرانشهر گفت: قبل از این در کشورهایی مانند ترکیه و پاکستان سرمایه گذاری کرده بودیم اما زمانی که دیدیم در کشور خودمان شرایط برای تولید مهیاتر است تصمیم گرفتیم در ایران و منطقه ایرانشهر سرمایه گذاری کنیم.

وی ادامه داد: این کارخانه که در گذشته از ماشین آلات و دستگاه های قدیمی و فرسوده برای تولید آرد استفاده می کرد به بهترین دستگاه ها مجهز شد و برای تجهیز آن 500 میلیارد ریال نیز هزینه شده است.

این تولید کننده اظهار کرد: ما قصد داریم در مراحل بعدی اراضی کشاورزی بیشتری را خریداری کرده تا هم گندم مورد نیاز این کارخانه در منطقه ایرانشهر کشت شود و هم با سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه ، افراد بیشتری مشغول به کار شوند.

گفتنی است در حال حاظر سالیانه بیش از 50 هزار تن آرد در این کارخانه تولید می شود که به این ترتیب بیشتر نیاز جنوب استان به آرد را تامین خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۱۵۸


ارسال