پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸
​در دومین روز از فجر انقلاب صورت گرفت؛
افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بانوان و رونمایی از اولین المان شهدای زن سیستان وبلوچستان/ ساخت40داروی درمانی در چله انقلاب
 
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری سیستان وبلوچستان از افتتاح نمایشگاه و چندین طرح در حوزه بانوان استان به مناسبت دهه فجر خبر داد.
فاطمه فاضلی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: ظهر امروز همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، اولین نمایشگاه دستاوردهای علمی زنان سیستان وبلوچستان با حضور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و تعدادی از مسئولان استانی در زاهدان افتتاح شد.

وی افزود: در این نمایشگاه که از امروز به مدت دو روز در محل موزه اداره کل میراث فرهنگی استان دایر شده است آثار علمی و محصولات تولیدی زنان استان در معرض دید قرار گرفت و علاقمندان می توانند به منظور بازدید از این نمایشگاه به موزه جنوبشرق کشور مراجعه کنند.

به گفته فاضلی؛ دراین نمایشگاه همچنین از چهل داروی درمانی ساخته شده توسط یکی از بانوان توانمند استان رونمایی شد که این داروها با بهره گیری از گیاهان دارویی بومی سیستان وبلوچستان و حمایت مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی تولید شده است و بیش از 90درصد اعضای این مرکز را بانوان تشکیل می دهند که مشغول انجام امور علمی هستند.

وی تصریح کرد: اولین المان شهدای زن سیستان وبلوچستان نیز که نماد بانوی شهیده فاطمه ترکان است با حمایت 100درصدی ساخت از طرف سپاه سلمان استان رونمایی شد که در میدان شهدای زاهدان نصب گردید.

وی تصریح کرد: امروز پوستر اصلاحی حرکات ورزشی که تولید بانوان است نیز رونمایی شد و در این طرح به نحوه صحیح فیزیولوژی نشستن پرداخته که نتیجه اقدام مشترک دفتر بانوان و خانواده استانداری و دانشگاه سیستان وبلوچستان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۳۳۱


ارسال