سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محرومیت زمان پهلوی در سیستان و بلوچستان مشهود بود، گفتند: محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت ها بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است.
به گزارش عصرهامون، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناسبت چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه مبارزات مردم ایران در زمان پهلوی فراموش نشدنی است، گفتند: در طول چهل سال پیروزی انقلاب دشمنان از هر حربه ای که می خواستند برای ضربه زدن به کشور استفاده کردند که خوشبختانه با بیداری ملت و رهبر معظم انقلاب اسلامی راه به جایی نبردند.
 
انقلاب اسلامی در چهل سالگی قدرتمند تر از همیشه است
علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: امسال ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب رنگ و بوی خاصی دارد چرا که امروز در شرایطی که همه کشورهای اطراف ایران در آتش فتنه و جنگ می سوزند ایران اسلامی به برکت تفکر انقلابی و جهادی امام خمینی (ره)، رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و پشتیبانی ملت بزرگ ایران در سایه وحدت در جهان می درخشد.
 
وی افزود: درخت پربار انقلاب اسلامی امسال در چهل سالگی، تنومندتر و قدرتمند تر از همیشه است و مردم ایران در سایه این عظمت انقلاب در آسایش و آرامش زندگی می کنند، شخصیت بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) با پشتیبانی مردم ایران، سبب پیروزی انقلاب و ایجاد بیداری اسلامی در کشورهای آزادی خواه اسلامی شد.
 
 

وی خاطرنشان کرد: امروز استکبارجهانی و مدعیان غربی با لفاظی و ژست حقوق بشری به دنبال فریب ملت ها هستند و این مدعیان دروغین حقوق بشر هیچ گاه دست از دشمنی خود با ملت آزاده ایران برنداشته و با تحریم و تهدید به دنبال دسیسه علیه انقلاب اسلامی هستند اما انقلاب اسلامی با قدرت به پیشرفت خود ادامه می دهد و مقتدرانه در چهلمین سالگرد انقلاب ندای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی  سر می دهد.
 
محرومیت در زمان پهلوی در سیستان و بلوچستان مشهود بود
نماینده مردم خاش تاکید کرد: حکومت مستبد پهلوی در سایه اربابان آمریکایی و انگلیسی خود از هیچ ظلمی علیه مردم ایران دریغ نکرد و محرومیت در زمان حکومت پهلوی در تمامی ابعاد عمران، آبادانی و آزادی سیاسی در نقاط مختلف کشور به خصوص سیستان و بلوچستان مشهود بود اما انقلاب اسلامی استقلال، آزادی و آبادانی را برای مردم ایران و به خصوص سیستان و بلوچستان به ارمغان آورد.
 
وی اذعان کرد: شاخص های عمران، آبادانی، پزشکی و غیره در سیستان و بلوچستان پس از انقلاب با دوران پهلوی قابل قیاس نیست، سیستان وبلوچستان در تمامی ابعاد پیشرفت های فوق العاده ای در دوران انقلاب داشته است که این از برکات و توجهات انقلاب اسلامی به مردم سیتان و بلوچستان است.
 
امنیت و آرامش در سایه اقتدار نیروهای مسلح بر هیچ کس پوشیده نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی در سایه اقتدار نیروهای مسلح و سپاه پاسداران بر هیچ کس پوشیده نیست امروز سپاه پاسداران نقش بزرگی در ایجاد امنیت، محرومیت زدایی ، اشتغال زایی و اجرای پروژه های عظیم ملی دارد و نیروهای مسلح و مرزداران کشور با از جان گذشتگی امنیت و آرامش را به کشور هدیه داده اند.
 
40سال عمر انقلاب دارای افتخارات فراموش نشدنی است
علیم یار محمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: در طی 4دهه اخیر که از عمر انقلاب می گذرد، در بخش های مختلف با همت و تلاش دانشمندان، جوانان و مهندسان کشور توانسته ایم پیشرفت های بسیارخوبی را در جهان به ثبت برسانیم که بسیاری از کشورها از داشتن آنها بی بهره اند.
 
وی تاکید کرد: برخی از پیشرفت های کشور ایران به مثل انرژِی هسته ای، هوا فضا، صنایع و غیره باعث شده که بسیاری از کشورهای بزرگ در حیرت بمانند و با هر تلاشی سعی کنند تا جلوی پیشرفت ما را بگیرند که تاکنون موفق نبوده و نخواهند بود.
 
 

وی بیان کرد: روز به روز با تلاش های صورت گرفته بر موفقیت های کشور افزوده می شود و دربرخی از موارد نیز توانسته ایم به مرحله خودکفایی و یا دستیابی به تولید تجهیزاتی شویم که تا پیش از این تولید آنها در اختیار چند کشور بیشتر نبود.
 
وی ادامه داد: رسانه ها باید تمامی پیشرفت های کشور در بخش های مختلف را با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم منتشر کنند تا همه آحاد مردم بدانند چه پیشرفت هایی در طی این 4دهه انجام شده است.
 
سیستان و بلوچستان به لطف انقلاب قطب علمی جنوب شرق کشور است
 حبیب اله دهمرده در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا  ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همانند خورشیدی تابان و ابری پر باران است که بر همه  می تابد و می بارد .

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته ای که اکنون باید در انقلاب اسلامی ایران به آن اندیشید مقایسه چه بودیم و چه شدیم است، اینکه وضعیت کشور را با قبل از انقلاب مقایسه کنیم و به پیشرفت هایی که در این سال ها به دست آورده ایم بیاندیشیم.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی ، ایران کشوری نوکر و سرباز آمریکا بود، پهلوی به طور کامل به کشورهای غربی وابسته بود و مستشاران آمریکایی بر کشور حکومت می کردند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از انقلاب کشور از نظر استقلال جزو آخرین کشورهای جهان به شمار می رفت، خاطرنشان کرد: امروز ایران آقای خود است و تنها کشوریست که به طور کامل دارای استقلال است.
 

وی به خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز تمامی روستاهایی که بیش از 10 خانوار در آن زندگی می کنند از نعمت برق برخوردارند چه بسا که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از شهرهای مهم ایران از جاده و برق محروم بودند.

 دهمرده ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان امروز به لطف انقلاب اسلامی ایران به قطب علمی جنوب شرق کشور تبدیل شده است، در حالی که در اندک دانشگاه های دوران پهلوی دانشجویان تنها می توانستند تا مدرک کارشناسی تحصیل کنند و حتی برای ادامه تحصیل نیز باید راهی غرب می شدند.

وی با بیان اینکه در دوران پهلوی دانشجویان کل کشور به اندازه دانشجویان یک استان در زمان حال بودند، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز در حوزه های علمی، بهداشت ، هوا و فضا به دانش بالایی دست پیدا کرده ایم و جزو  10 کشور برتر دنیا از این لحاظ محسوب می شویم.
 
جمهوری اسلامی ایران یکی از قدرت های برتر جهان به شمار می رود
دهمرده بیان کرد: اگر صنایع دفاعی ایران به اندازه امروز پیشرفت نداشت وضعیت کشور اکنون نا مشخص بود و مطمعنا کشورهای غربی در سیاست های ایران دخالت می کردند.

وی گفت: با وجود اینکه دشمنان سالهاست برای سرنگونی انقلاب تلاش می کنند اما ایران امروزی تعیین کننده سیاست های کشورهایی همچون عراق، سوریه و لبنان است که این مهم به برکت انقلاب اسلامی به وجود آمده است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سرنوشت خاورمیانه در دستان ایران است، ابراز کرد : جمهوری اسلامی ایران نه تنها به قدرت برتر منطقه  تبدیل شده است، بلکه امروز به عنوان یکی از قدرت های برتر جهان به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم تلاش های دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین فشار های اقتصادی و سیاسی اما امروز ایران قدرتمند تر از گذشته آماده مقابله با هر گونه تهاجم دشمن است.

دهمرده با بیان اینکه انقلاب اسلامی ابهت آمریکا را از بین برده است گفت: ایران تنها کشوریست که توانسته است پوز آمریکا را به خاک بمالد، پس از قدرت نمایی ایران در مقابل آمریکا دیگر کشورهای ستم دیده دنیا نیز امروز ترسی از سیاست های ظالمانه آمریکا ندارند.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی در جهان است که از ابتدا در مسیر خود حرکت کرده و تا کنون سیاست آن دست خوش تغییرات نشده است.
 
جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خاری در چشم دشمنان
عبدالغفور ایرانژاد نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با چهاربهاران اظهار کرد: توسعه زیرساخت از بزرگترین دستاوردهای انقلاب است به طوری که با دانش بومی توانسته ایم امنیت، اقتصاد و حتی استخراج منابع طبیعی کشور را به حد اعلا برسانیم.
 
وی معیشت مردم را هدف اصلی انقلاب دانست و افزود: قبل از پیروزی انقلاب مستبدان ظلم و جور هر قوانینی که به نفع کشورشان بود بدون هیچ واهمه ای اجرا می کردند و سلطه شاهنشاهی قدرت مقابله با آنان را نداشت.
 
 

نماینده مردم چابهار ادامه داد: در طول چهل سال پیروزی انقلاب دشمنان از هر حربه ای که می خواستند برای ضربه زدن به کشور استفاده کردند که خوشبختانه با بیداری ملت و رهبر معظم انقلاب اسلامی راه به جایی نبردند.
 
وی ایران را در مقایسه با کشورهای مستعمره آمریکا و انگلیس ابرقدرت دانست و تاکید کرد: بسیاری از کشورهای دنیا که مورد سواستفاده مستکبران قرار گرفتند نتوانستند به خودکفایی و پیشرفت اقتصادی برسند حتی دچار معظلات فرهنگی و اجتماعی جبران ناپذیری شده اند که قابل کنترل نیست.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی آیران تاکنون آماج فتنه ها و مشکلات بسیاری بوده که توسط دشمنان ایجاد شده ولی عزم راسخ ملت باعث پیشرفت و ایجاد ایرانی آباد برای مردم شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۳۵۴


ارسال