دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ,16 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور:
سیستان وبلوچستان آماده مقابله با ملخ صحرایی/کشاورزان دلگانی وضعیت مزارع را تحت نظر داشته باشند
 
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه تدابیر لازم برای مقابله با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور اندیشیده شده است، گفت: سیستان وبلوچستان آماده مقابله با این آفت است.
به گزارش عصرهامون، علی مراد سرافرازی با بیان اینکه ملخ صحرایی یکی از آفات مهم عمومی و خطرناک به شمار می رود، اظهار کرد: تدابیر لازم برای مقابله با این آفت در استان های جنوبی کشور اندیشیده شده و سیستان وبلوچستان آماده مقابله با این آفت است.

وی با بیان اینکه ملخ صحرایی در برخی سال ها از کشورهای همسایه در قالب دسته های بسیار بزرگ به استان های جنوبی کشور هجوم می آورند، گفت: بر اساس آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) دسته های بزرگ این آفت در حال حرکت به سمت منطقه دلگان (جلگه چاه هاشم) و کنارک سیستان و بلوچستان هستند.
 
به گفته این مسئول، در این راستا سریعا اقدام لازم برای جلوگیری از بروز خسارت ملخ صحرایی در دستور کار قرار گرفته به گونه ای که از شیوه های موثر برای مدیریت کنترل این آفت استفاده از سمپاشی ULV پاش پشتی وانتی و بکارگیری هواپیمای سمپاش است که در این زمینه برای استقرار هواپیما باند در زرآباد و کنارک پیش بینی شده است.

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور  در سفر روز گذشته خود به سیستان وبلوچستان در جمع اصحاب رسانه افزود: میزان خسارت این گونه ملخ از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است تاکید کرد:چرا که دسته های پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه ،غلات، صیفی جات و حتی علف های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می برند.
 

وی خطاب به کشاورزان گفت: با توجه به خسارت سنگینی که این آفت وارد می ‌کند ضروری است همه کشاورزان وضعیت مزارع را تحت نظر داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه ملخ صحرایی بلافاصله به نزدیکترین مرکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و با کمک کارشناسان مربوطه نسبت به مبارزه با این آفت اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۴۷۳


ارسال