دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبر داد:
توزیع بیش از پنج هزار کلاه ایمنی بین راکبین موتور
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از پنج هزار کلاه ایمنی از ابتدای امسال تاکنون به منظور ارتقای ایمنی تردد، میان موتور سواران این استان توزیع شده است.
 علی خانقائی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: یبا توجه به اینکه حدود 17 درصد از تلفات جاده ای تصادفات در استان  مربوط به راکبان موتور سیکلت است، یکی از طرح های مهم حوزه حمل و نقل در استان اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور سیکلت است که هر ساله به صورت کلاس های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف خصوصا مناطق روستایی اجرا می شود.

وی گفت: همچنین به منظور ارتقای ایمنی تردد وانت بار ها نیز، علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی مختص رانندگان این وسایط نقلیه، نسبت به توزیع اقلام کمک ایمنی نظیر کپسول آتش نشانی، برچسب شبرنگ و بازتابنده و مثلث احتیاط تاشو میان آنها اقدام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: برچسب های شبرنگ و مثلث های احتیاط توزیع شده بهترین روش برای تشخیص وانت بارها در تاریکی شب به دلیل بازتاب و درخشندگی شبرنگ آن و به منظور هشدار و پیش آگاهی به سایر کاربران جاده ای است.

خانقائی ایمن سازی فیزیکی عبور و مرور عابران پیاده روستای سیاه جنگل در محور میرجاوه به سمت سنگان خاش را از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای ارتقاء ایمنی در جاده ها برشمرد.

وی از اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه جاده های سیستان و بلوچستان خبر داد و بیان کرد: عملیات ایمن سازی فیزیکی محیط اطراف 32 مدرسه حاشیه راه های این استان امسال انجام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: همچنین برای بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، در سال جاری آموزش های لازم به 6 هزار و 500 دانش آموزش در 50 باب مدرسه در حاشیه جاده های استان ارائه شده است.

وی توزیع پنج هزار کوله پشتی، 2 هزار جامدادی، 2 هزار جعبه مداد رنگی، 10 هزار دفتر و 400 بازی حافظه هر کدام با شعار درج شده ایمنی در میان دانش آموزان مدارس حاشیه جاده های استان سیستان و بلوچستان را، از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای فرهنگ سازی و آموزش موارد ایمنی و ترافیکی ذکر کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۴۸۵


ارسال