دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
22 بهمن، تجلی مردم سالاری دینی، مقبولیت و مشروعیت نظام
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان و بلوچستان بر حضور هر چه بیشتر مردم در راهپیمایی 22بهمن تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان، گفت: حضور باشکوه و هر چه بیشتر مردم در راهپیمایی 22بهمن، به جنبش های بیداری اسلامی قدرت و توان بیشتری می دهد و مردم ما ثابت کرده اند که سال به سال این راهپیمایی با انبوه جمعیت برگزار می شود.
وی با اشاره به ثاثیر حضور حداکثری مردم در حماسه های مختلفی به مثل انتخابات و راهپیمایی ها، ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی به مثل 22 بهمن که در پیش رو قرار دارد، از نظر سیاسی باعث افزایش قدرت چانه زنی مسئولان به پشتوانه مردم در سطج بین الملل می شود.

وی تصریح کرد: در دهه پنجم باید دولت اسلامی معنا و شکل پیدا کند، چرا که در طی 4دهه گذشته جمهوری اسلامی داشته ایم اما دولت اسلامی نداشتیم.

وی اضافه کرد: اگر در طی 40سال گذشته دولت اسلامی تحقق پیدا می کرد، امروزه شاهد اختلاس و ضعف در مدیریت و غیره در دولتهای مختلف نبودیم، دولت اسلامی زمانی خواهیم داشت که اسلام در سراسر دولت و ایران ملموس باشد.

خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: برای تحقق دولت اسلامی در دهه پنجاه، نیازمند تلاش بیش از پیش مردم و مسئولان و برنامه ریزی لازم می باشیم.

وی ضمن دعوت به حضور حداکثری مردم در مراسم 22بهمن، تاکید کرد: حضور در این مراسمات، بیعتی دوباره با امام راحل(ره)، شهدا، جانباران و مقام معظم رهبری می باشد.

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی پاسخ تمام توطئه های دشمن را خواهد داد
حجت السلام والمسلمین سیدمحمد موسوی ضمن گرامیداشت ایام الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال بیش از گذشته اتحاد و انسجام خود و اقتدار نظام اسلامی را در جهان به نمایش می گذارند.

وی ادامه داد: مردم ما با حضور در جشن چهلمین سالگی انقلاب اسلامی تو دهنی به دشمنان و بدخواهان نظام خواهند زد.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب بیان کرد: این چهل ساله با وجود مشکلات تحریم ترور توانستیم پیشرفت کنیم و در بعضی از علوم ما در رتبه ممتاز دنیا قرار داریم.

خطیب نماز جمعه چابهار گفت: این افتخارات را در دوران تحریم به دست آوردیم در جایی که دشمنان هر گونه فشاری اقتصادی و سیاسی و حتی نظامی در کشورهای همجوار ما را با هدف نابودی نظام اسلامی اعمال کردند.

وی افزود: امروزه اگر ما عضو پروتکل و کمسیون خاص نشدیم نباید بترسیم چون تاکنون بدون این الحاقیات به مراتب بزرگ دست یافته ایم و نیاز به خواسته های شیطان بزرگ نداریم.

حجت السلام موسوی تصریح کرد: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برخواسته از خون غیور مردان این سرزمین بود که برقراری قوانین استوار اسلامی را در جبهه های حق علیه باطل اعمال کردند و امروز به نتایج بزرگی رسیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: روز ارتش بیانگر رشادت های این رزمندگان مخلص خداوند که امروز در دریای عمان و نقاط مختلف کشور با پایگاههای شکاری ترس را در دل دشمنان قرار داده اند می باشد.

 22 بهمن بیعتی مجدد با نظام و ولایت می بندیم
حجت اسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های این هفته بیان داشت: حماسه حضور و بیعت افسران نیروی هوایی ارتش در اقامتگاه حضرت امام خمینی سند افتخار و رشادت آن ها در انقلاب اسلامی است امام در ۱۹ بهمن ۵۷ در جمع پرسنل نیروی هوایی فرمود درود بر شما سربازان امام عصر، و شکست بسیار بزرگی برای رژیم شاهنشاهی بود.

وی افزود: مهمترین پشتوانه رژیم استبدادی پهلوی ارتش بود، به علت تحولی که انقلاب اسلامی در روح انسان ها به وجود آورده بود ارتش هم در خدمت آرمان انقلاب اسلامی درآمد و در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه های پرشوری را در دفاع از کیان اسلام و انقلاب آفرید.

امام جمعه نیمروز با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ابراز داشت: حضرت امام از انقلاب اسلامی با عنواینی چون معجزه قرن و انفجار نور یاد کردند، یکی از به یاد ماندنی ترین روزهای انقلاب ۲۲ بهمن است که به فرموده امام خمینی آن روز ایام الله نام گرفت.

وی یکی از اهداف راهبردی دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب و جمهوری اسلامی ایران ایجاد فضای یاس و نا امیدی در میان جامعه و بخصوص نسل جوان دانست و تصریح کرد: دشمن قصد دارد از طریق سیاه نمایی، بزرگ کردن مشکلات و زیر سوال بردن یا کم جلوه دادن دستاوردهای انقلاب نسل جوان را نسبت به نظام بد بین کند.

حجت الاسلام راشکی ادامه داد: هر چه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی فاصله می گیریم اهمیت پرداختن به موضوعات دستاوردهای انقلاب اسلامی بیشتر می شود، همه ی افراد تاثیر گذار و همه ی نیروهای انقلابی باید دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای مردم بیان کنند.

وی بیان داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی در همه زمینه ها متخصص داریم قبل از انقلاب در استان سیستان و بلوچستان چند پزشک خارجی وجود داشت ولی الان حدود ۱۵۰ هزار پزشک در این کشور خدمت می کنند حتی در دور ترین نقاط کشور مردم به خدمات درمانی دسترسی دارند.

خطیب نماز جمعه نیمروز عنوان داشت: در ۲۲ بهمن امسال با حضور خود دینمان را نسبت به نظام و امام و شهدا ادا می کنیم و تجدید بیعت مجدد با آرمان های انقلاب و نظام و ولایت می بندیم.

بیعت مجدد مردم شهید پرور ایران با ولایت فقیه در 22 بهمن
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در خطبه های عبادی و سیاسی 19 بهمن ماه با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، گفت:  افراد زیادی با تلاش وبرنامه ریزی امید داشتند که انقلاب اسلامی ایران در همان ابتدا از بین برود، اما با تمام تلاش دشمنان، با اراده پروردگار عالم، درخت انقلاب تنومند شد.

 وی افزود: دشمنان از ابتدای سال جاری اعلام کردند که نخواهیم گذاشت جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران برگزار شود، اما جشن چهل سالگی در حال برگزاری است.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با تمام شاخص ها و ویژیگی های همچون ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، استبداد ستیزی و عدالت خواهی و با تمام فراز و فرود ها با سرعت و قدرت تنومند و چهل ساله شد.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد:  افرادی که در جوانی و نوجوانی با بصیرت عمیق برای انقلاب اسلامی با تمام وجود جان دادند و در این مسیر شهید شدند که امروزه با آبیاری  خون شهدا، انقلاب اسلامی رشد کرده و تنومند ترین درخت منطقه است.

 وی گفت: دشمنان و مستکبرین عالم گروه هایی را با نام دین در منطقه مسلح کردند که امروزه همه آن گروه های متحجر و بی فکر نابود شدند.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه در طول چهل سال با قدرت و سرعت در مسیر پیشرفت بوده ایم، خاطر نشان کرد: در زمینه های موشکی، هوا فضا، پزشکی و نانو که علم آن در اختیار چند کشور بود، دست یافته و پیشرفت های عظیمی را داشته ایم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری یادآور شد: گفتمان انقلاب اسلامی ایران دست مستکبران عالم را در منطقه قطع کرد و امروز آمریکا در رأس شیاطین عالم قرار دارد، در منطقه رسوا شده است.

وی با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، چتر استعمار امریکا در منطقه گسترش پیدا می کرد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران بردگی را از امت های اسلامی خارج و اعتماد به نفس و توکل را در جامعه ترویج داد.

 امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به سیاه نمایی های دشمن برای ناامید کردن مردم انقلابی ایران اسلامی، ادامه داد: ملت شهید پرور و بیدار ایران اسلامی در 22 بهمن برای شکر نعمت چهل سال عظمت، نشان دادن پایبندی خود به آرمان ها و ارزش ها، برای به نمایش گذاشتن پیمان  مجدد با ولی فقیه در چهل سالگی انقلاب و برای به نمایش گذاشتن وحدت، برادری و صمیمت حضور ویژه تر و مهم تر خواهند داشت.

حجت اسلام و المسلمین با اشاره به پیمان شکنی های آمریکا در برجام و خروج از برجام، اضافه کرد: آمریکا با نپذیرفتن برجام، پیمان شکنی کرد که دنیا فهمید آمریکا پایند به هیج عهدی نیست.

 وی با شاره به شروط 12 گانه اروپایی ها در کانال جدید مالی که چند ماه است به طول انجامیده، و با توجه به گستاخی اروپایی ها خواستار پاسخ قاطع مسئولین مربوطه شد.

امام جمعه شهرستان سراوان تصریح کرد: اروپایی ها و آمریکایی ها از یک قماش هستند که دولتمردان باید به این موضوع توجه داشته باشند و نسبت به اقتدار، عظمت و استقلال کشور با برنامه ریزی مناسب تلاش کنند.

وی با شاره به ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: حضرت فاطمه (س) سرور زنان دو عالم است و باید بانوان با الگوگیری از حضرت فاطمه (س) در عفاف، حجاب، اخلاق، عبادت و آرامش تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: در میان امت اسلامی کسی بیشتر از حضرت فاطمه (س) به عبادت و بندگی خداوند متعال نمی پرداخت.

حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن خاری در چشم دشمن خواهد شد
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه،اظهار کرد: محبت خداوند و نیکی و تعامل با مردم باعث افزایش دیانت انسان است و انسان باید برای رضای خداوند به یاری بندگان خدا بشتابد چرا که خدمت به خلق خدا، خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد.

وی افزود: عهد و پیمان دوستی با یهود و نصاری در دین اسلام و حتی در زمان پیامبر اکرم(ص) نکوهش شده است و خدا در قران می فرماید: ای مؤمنان! یهود و نصاری را به دوستی مگیرید. بعضی از آن ها دوستان بعضی دیگرند. هر کس از شما با ایشان دوستی کند خود از ایشان است، امروز برخی کشورهای مسلمان دست دوستی به سمت آمریکا و اسراییل دراز می کنند در حالیکه آمریکا و اسراییل دشمن دیرین مسلمین جهان است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و اسراییل نه تنها دشمن ملت ایران بلکه دشمن دین اسلام و مسلمانان جهان است ایران اسلامی همواره در مقابل تهدیدات آمریکا و اسراییل ایستادگی کرده است ،استکبار در طول عمر چهل ساله انقلاب از هر دشمنی علیه ملت ایران دریغ نکرده است و دست دوستی دادن با استکبار جهانی حرام است چراکه آمریکا و اسراییل دشمن اسلام و انسانیت است.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: ملت ما با وجود همه خباثت ها و دشمنی های استکبار جهانی آماده حضور در راهپیمایی 22 بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب است و با حضوری پرشور خود، مشتی محکم بر دهان دشمنان و یاوه گویان خواهند زد و با این حضور محبت و علاقه خود را به انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب را به رخ جهانیان خواهند کشید و جشن چهل سالگی انقلاب چشم دشمنان را کور خواهد کرد.

وی اذعان کرد: بانک های کشور باید بانکداری اسلامی را رعایت کنند چرا که از نظر مراجع اسلام نیز سود زیاد جایز نیست و رعایت بانکداری اسلامی سبب ثبات نظام بانگی کشور می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۵۵۶


ارسال