شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱
در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر مطرح شد؛
راهپیمایی 22 بهمن امسال باشکوه تر برگزار می شود/حضرت امام(ره) با این انقلاب به ما عزت بخشید
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: راهپیمایی امسال باید باشکوه تر از هر سال برگزار شود چون دشمن اعلام کرد ایرانیان نباید جشن چهلمین سال انقلاب را ببینند و این یعنی دشمنان می دانند وقتی انقلاب به پختگی برسد دیگر حرکتش تندتر خواهد شد.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از پهره ؛ حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر اظهار کرد: در راس اخلاق، تقواست و باید تقوای الهی پیشه کنیم زیرا انسان با تقوا همیشه پیشرفت خواهد کرد و ثمره تقوا برای انسان این است که خداوند نیروی تشخیص حق از باطل را به او می دهد و نه تنها گناههای او را محو می کند بلکه آنها را می بخشد.

امام جمعه ایرانشهر در ادامه با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: چهل دهه فجر و بهمن مبارک را پشت سر گذاشتیم و همانگونه که هیچ سالی نبود که اهمیت آن از سال قبل کمتر باشد امسال نیز اهمیت این جشن انقلاب از هرساله بیشتر است.

وی ادامه داد: هدف انقلاب اسلامی این بود که از زیر سلطه طاغوت بیرون بیاییم و حکومتمان الهی باشد و به جای یک شاه که سرسپرده بیگانگان بود یک مرد الهی و مجتهد بر ما حکومت کند که تفاوت آن زیاد است.
 
حجت الاسلام ابطحی تصریح کرد: حضرت امام(ره) با این انقلاب به ما عزت بخشیدند و کاری کردند تا ما دیگر نوکر آمریکا نباشیم و ارتشی که در زمان طاغوت نگهبان شاه بود امروز به عزت برسد و نگهبان ایران عزیز و نفوذ ناپذیر باشد.

ابطحی گفت: حضرت امام(ره) روح ما می توانیم را در کالبد این سرزمین دمید و مردم ما بیدار شدند تا امروز شاهد شکوفایی ایران در تمامی علوم باشیم و یگانه راهی که یک کشور می تواند به عزت دست یابد نیز همین علم است زیرا کشوری که در زمینه علم عقب افتاده باشد امکان پیشرفت نخواهد داشت.
 
وی با اشاره به نفاق در جامعه اسلامی افزود: یکی دیگر از رسالت های جامعه اسلامی این است که اهل نفاق باید ذلیل شوند و از اول انقلاب افراد بسیاری که موجه هم بودند و مقامی داشتند چون ریگی به کفش داشتند و از در نفاق با این انقلاب وارد شده بودند خداوند آنها را ذلیل و بی مقدار کرد.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به دیدار حضرت امام(ره) با همافران ارتش نیز خاطر نشان کرد: با وجود اینکه هنوز انقلاب نشده بود اما همافران ارتش لباس فرم پوشیده و به خدمت حضرت امام (ره) رفتند و به وی اعلام وفاداری کرده و همبستگی خود را به انقلاب اسلامی اعلام کردند که این نقطه تاریخ سازی در انقلاب اسلامی بود و زمانی که عکس آن درآمد دیگر کار نظام شاهنشاهی تمام شد.

حجت اسلام ابطحی در پایان با دعوت همه اقشار مردم به شرکت در راهپیمایی 22 بهمن بیان کرد: راهپیمایی امسال باید باشکوه تر از هر سال برگزار شود چون دشمن اعلام کرد ایرانیان نباید جشن چهلمین سال انقلاب را ببینند و این یعنی دشمنان می دانند وقتی انقلاب به پختگی برسد دیگر حرکتش تندتر خواهد شد بنابراین همه با هم باید به میدان بیاییم و باشکوه تر از هرسال این راهپیمایی را برگزار کنیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۵۶۶


ارسال