شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
عامل تخلیه غیرمجاز پسماند در شهرستان زاهدان به دادگاه معرفی شد
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از شناسایی و معرفی عامل تخلیه غیر مجاز نخاله در شهرستان زاهدان خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، پورمردان با اعلام خبر فوق اظهار داشت: مأموران یگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان حین گشت و کنترل و پایش حومه شهر زاهدان، متوجه تخلیه غیر مجاز نخاله ساختمانی در محدوده شهر زاهدان و در ناحیه حاشیه شهرک صنعتی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: طبق بررسی های به عمل آمده و مدارک و مستندات مکشوفه از محل دپوی نخاله های تخلیه شده مشخص شد که متاسفانه نخاله های ساختمانی موجود و راننده و خودروی متخلف متعلق به یکی از ارگان های دولتی زاهدان بوده است.

 پورمردان در ادامه تشریح کرد: متخلف مذکور که به صورت غیر مجاز نخاله های ساختمانی را در محل مذکور تخلیه کرده و موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم آورده بود از طرف این اداره جهت صدور حکم قضایی به دادگاه معرفی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: اشخاص متخلف در این زمینه به حکم مراجع قضایی به جزاي نقدي محکوم و خودروهاي تخلیه کننده نخاله به ویژه در اماکن غیرمجاز، علاوه بر اعمال حداکثر مجازاتهاي مذکور، بر اساس قوانین حفاظت و بهسازی محیط زیست و قانون مجازات اسلامی تحت پیگرد حقوقی و قضایی قرار خواهند گرفت. در همین رابطه یک دستگاه کامیون 10 تن از متخلف توقیف گردید.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان به صورت جدی و مستمر پیگیر موضوع نخاله های ساختمانی و پسماندهای اطراف شهرستانهای استان بالاخص شهرستان زاهدان می باشد و از دستگاههای متولی همچون شهرداریها، دهیاری ها و مدیریت پسماند نیز درخواست کرد در این ارتباط به این اداره کل کمک کنند چرا که مبادی ورودی هر شهر همچون ویترین گویای تلاش و تعهد مسئولین ذیربط هستند.

پورمردان از مردم نیز درخواست کرد در این پویش و اقدام این سازمان را یاری دهند و در صورت مشاهده موارد تخلیه زباله و یا نخاله های ساختمانی مراتب را از طریق شماره تماس3 - 33417162 به این اداره کل اطلاع داده تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد قانونی شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۵۷۵


ارسال