پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ,17 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
گاردین نوشت سرکرده داعش که ماه گذشته از کودتای تروریست‌های خارجی در مخفیگاهش در شرق سوریه جان سالم به در برد برای سر توطئه‌گر اصلی جایزه تعیین کرده است.
به گزارش عصرهامون، مقامات اطلاعاتی معتقدند ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش ماه گذشته از کودتای تروریست‌های خارجی در مخفیگاهش در شرق سوریه جان سالم به در برد. این گروه تروریستی از آن زمان برای سر توطئه گر اصلی این کودتا جایزه تعیین کرده است.

گفته می‌شود این حادثه در دهم ژانویه در روستایی در نزدیکی هجین واقع در دره رود فرات، آخرین بخش از زمین‌های تحت کنترل داعش، اتفاق افتاده است. مقامات اطلاعاتی منطقه‌ می‌گویند یک اقدام برنامه ریزی شده علیه بغدادی منجر به تبادل آتش میان تروریست‌های خارجی و محافظان این فرمانده تروریست فراری شد که در نهایت محافظانش وی را به صورت مخفیانه به بیابان‌های اطراف آن محل منتقل کردند.

داعش برای کسی که ابو معاذ الجزائری را بکشد جایزه تعیین کرده است. وی ظاهرا یک تروریست خارجی کهنه کار و یکی از پانصد داعشی است که احتمالا هنوز در این منطقه مانده است. با وجود اینکه داعش به صورت مستقیم الجزائری را متهم نکرده، اما تعیین جایزه برای سر یکی از اعضای ارشد این گروه، اقدامی غیرمعمول است و مقامات اطلاعاتی معتقدند که وی توطئه گر اصلی این کودتا بوده است.

 منبع: برنا
انتهای پیام/

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۰۹


ارسال