پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ,17 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۰
ابو وصال؛
کدام شهید مدافع حرم «پارکور» کار بود؟
 
«محمدرضا دهقان امیری» دوره راهنمایی‌اش حرکات خطرناکی می‌کرد و نگرانی‌ها دو برابر شده بود که به خودش آسیبی نرساند.
به گزارش عصرهامون، شهید مدافع حرم «محمدرضا دهقان امیری» متولد ۲۶ فروردین ۱۳۷۴ و فرزند دوم خانواده دهقان امیری بود. او که دانش‌آموخته دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود، در نیمه مهرماه سال ۱۳۹۴ با عنوان «بسیجی تکاور» برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) عازم سوریه شد و در ۲۱ آبان همان سال در حلب به شهادت رسید. پیکر این شهید مدافع حرم پس از بازگشت به کشورمان، در امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر به خاک سپرده شد.
خبرگزاری میزان بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان در کتاب «ابو وصال» که توسط خانم «محدثه علی‌جان‌زاده روشن» گردآوری شده است را منتشر می‌کند.
روایت یازدهم؛ مادر شهید

شش تا هشت سالگی ژیمناستیک کار کرد و بعد از آن به تبعیت از دایی بزرگش سراغ ورزش‌های رزمی رفت و تکواندوکار شد. علاقه‌اش به سمت ورزش‌های هیجانی و جنبشی روز به روز بیشتر شد. حیاط و پارکینگ خانه با وسایلی مثل صندلی، تایر و موتور پدرش، محل تمرین او شده بود. کنترلش کمی سخت‌تر شد و پارک، محل بعدی تمریناتش شد. به خاطر هوای آزاد و موانع بیشتری که در پارک بود، هیجان و انرژی‌اش تخلیه می شد. دوره راهنمایی‌اش حرکات خطرناکی می‌کرد و نگرانی‌ها دو برابر شده بود که به خودش آسیبی نرساند. راسته دیوار را بالا می‌رفت و پرش‌هایش بلندتر شده بود. بعدها مشخص شد که به این حرکات پارکور می‌گویند که نوعی ورزش است. بدون اینکه دوره آموزشی خاصی ببیند، آن را یاد گرفت.


منبع: میزان
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۱۱


ارسال