دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان گفت: دشمنان ما به رشد علمی پس از انقلاب اعتراف می کنند،امروز رشد علمی ایران اسلامی 11 برابر رشد جهانی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، مولوی عبدالغنی دهانی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی الهی است که نصرت و قدرت خداوند متعال همواره همراهش بوده و اکنون ثمره چهل سال مقاومت و ایستادگی خود را می بیند و امروز انقلاب به درختی تنومند تبدیل شده که الگوی انقلاب های بزرگ جهان است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای مردم سراسر خیر و برکت است، افزود: رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی در این چهل سال بی سابقه است و باوجود مشکلاتی که دشمنان پیش پای انقلاب قرار دادند انقلاب اسلامی به پیشرفت خود ادامه می دهد، انقلاب اسلامی باعث افزایش عشق و علاقه مردم به دین اسلام و شئونات مذهبی شده است و توجه مردم به دین پس از انقلاب با دوران پهلوی قابل مقایسه نیست.
وی خاطرنشان کرد: رشد علمی و دانشگاهی کشور پس از انقلاب از برکات انقلاب است ایران اسلامی امروز به یکی از قطب های پزشکی غرب آسیا مبدل شده است پزشکان ما در دوران پهلوی بیشتر هندی و پاکستانی بودند اما پس از انقلاب پزشکان ما از فرزندان بلوچ و سیستانی این منطقه هستند اگر قبل از انقلاب برای درمان به خارج از کشور سفرمی کردیم اکنون بیماران سایرکشورها برای درمان به کشور ما سفر می کنند.
مولوی دهانی با بیان اینکه باید شکرگزار، قدردان و پاسدار این نظام باشیم، تاکید کرد:علما و روحانیون در دوران پهلوی برای تحصیل علوم دینی به کشورهایی مانند پاکستان سفر می کردند اما اکنون علما در مدارس علوم دینی استان تحصیل و تدریس می کنند امروز امنیتی در جامعه حاکم است که دختران ما برای تحصیل به سایر استان ها سفر می کنند اما در دوران پهلوی زنان و دختران ما چنین امکانی نداشتند.
مدرس حوزه علمیه زاهدان اذعان کرد: امروز فرهنگ، امنیت، ارامش و دین مداری در استان به سطح بالایی رسیده است به طوری که حتی دشمنان ما به رشد علمی پس از انقلاب اعتراف می کنند،امروز رشد علمی ایران اسلامی 11 برابر رشد جهانی است و رهبری قدرتمند، جلوی نفوذ ذشمنان را گرفته و با وجود تحریم ها، انقلاب روی پای خود ایستاده و به استقلال و خودباوری رسیده است.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۳۴


ارسال