دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس سیاسی سیستان و بلوچستان گفت:انقلاب اسلامی سبب تقریب مذاهب و وحدت و یکدلی در سیستان و بلوچستان شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،یعقوب کریمی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: انقلاب اسلاب اسلامی سبب تحول در شاخص های مختلف از جمله هویت، استقلال طلبی، آزادی خواهی، مشارکت در انتخابات بود اما در دوران پهلوی مردم هیچ مشارکتی در انتخابات و تعیین سرنوشت خود نداشتند.
وی افزود: اگر وضعیت سوادآموزی در استان سیستان و بلوچستان پیش از انقلاب را با پس از انقلاب مقایسه کنیم می بینیم که اکنون بیش  از 90 درصد باسواد در استان داریم  مراکز اموزش عالی در استان به هیچ وجه با دوران پهلوی قابل قیاس نیست.

وی خاطرنشان کرد:پیشرفت ها استان از لحاظ مختلف پزشکی، علم و فن آوری، راه آهن، زیرساختها و غیره مربوط به دوران بعد از انقلاب است و در دوران پهلوی شاهد هیچ یک از این پیشرفت ها در استان نبودیم در دوران پهلوی اکثر پزشکان ما از کشورهای همسایه بودند اما اکنون تمام پزشکان از فرزندان این مرزو بوم هستند.

کریمی تاکید کرد: استان سیستان و بلوچستان در دوران پهلوی به دست خوانین اداره می شد و علما و روحانیون جایگاهی نداشتند اما انقلاب اسلامی سبب تقریب مذاهب و وحدت و یکدلی در سیستان و بلوچستان شد و با وجود خباثت های دشمنان انقلاب و استکبار جهانی، مردم با وحدت در کنار هم زندگی می کنند.

کارشناس سیاسی سیستان و بلوچستان اذعان کرد:شاه پهلوی منافع آمریکا را در منطقه تامین می کرد و ایران در دوران پهلوی از نظر اقتدار نظامی حرفی برای گفتن نداشت اما امروز به برکت انقلاب اسلامی، اقتدار نظامی ایران اسلامی زبانزد جهانیان است و ایران اسلامی در برابر ابرقدرت های مستبد جهان ایستاده و آرامش و امنیت را برای مردم خود و مردم منطقه به وجود آورده است و همواره در مبارز ه با تروریست ها،منافقین و استکبار جهانی الگوی سایر کشورها بوده است.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۳۷


ارسال