دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰
دعوت علما و روحانیون شيعه و سني چابهار در گرامیداشت یوم الله 22 بهمن، روز پیروزی ملت ایران؛
شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن جوابی راسخ برای بستن دهان دشمنان/ 22 بهمن نمادی از وحدت ملی است
 
ائمه جمعه اهلسنت چابهار و کنارک شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را مهم تر از هر سال دانسته و با دعوت شیعه و به خصوص سنی در این مراسم تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی را خواستار شدند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، شماری از علمای اهل سنت و ائمه جمعه شیعه و سنی با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوی بیداری اسلامی در بین ملت های مسلمان جهان است ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم به منظور شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن این حضور را وظیفه ای شرعی و نقش برآب کردن توطئه دشمنان عنوان کردند.
حضور حداکثری مردم موجب استحکام پایه های نظام می شود

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در گفت و گو با چهاربهاران، اظهار کرد: ۲۲ بهمن نماد حقیقی پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و از هر برنامه دیگر در کشور ارجحیت دارد.
مولوی عبدالواحد بزرگزاده ضمن تبریک این ایام به همه مسلمانان دنیا افزود: قبل از پیروزی انقلاب مردم کشور رها شده و در بدترین شرایط زندگی مشغول کسب و کار بودند ولی امروز مشاهده می شود علاوه بر اینکه آمریکا و دشمنان قسم خورده ما بدترین تحریم ها را اجرا کرده اند، روی پای خود ایستاده ایم و منابع کشورمان را به استعمارگران نمی دهیم.

امام جمعه اهل سنت کنارک نیز در گفت و گو با چهاربهاران، تصریح کرد: مرد، زن، پیر، جوان، کودک و بزرگسال وظیفه شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را دارند چرا که این همبستگی قدرت ایران را چند برابر می کند به طوری که اگر این اتحاد وجود نداشته باشد قدرتی هم وجود ندارد.
عبدالملک ملکی پور با اشاره به نزدیک بودن روز ۲۲ بهمن افزود: این ایام نشانه آرمان های والای اسلامی در کشور است و بر همه مردم اعم از سنی و شیعه برای شرکت در این راهپیمایی وظیفه شرعی و دینی ست تا بار دیگر پیمان خود را به کشور و آرمان های انقلاب نشان دهند‌.

امام جمعه اهل سنت نگور در گفتگو با چهاربهاران، عنوان کرد: ۲۲ بهمن امسال از هر مراسمی مهمتر و ارجح تر است چراکه دشمنان سعی بر آسیب زدن کشور را داشتند و اکنون هم با اغتشاشات اخیر فکر می کنند که می توانند خللی در این راهپیمایی ها و نظم کشور ایجاد کنند.

مولوی عبدالرحمن عارفی ادامه داد: گرچه برخی گول خوردگان در خارج از کشور هر مورد بی اساس و یا کمبود هایی که به دلیل تحریم های آمریکایی در کشور بوجود آمده است را کم کاری کشور می دانند ولی مردم آگاه و متعهد ما بدانند رسانه ها و مقامات آمریکا و صهیونیسم هیچ گاه خیرخواه مردم و ملت ایران نبوده اند همچنان که در زمان پهلوی ناموس کشور برای یک آمریکایی بر طبق تعهدات شاه خائن حلال تلقی می شد.

امام جماعت اهلسنت مسجد زین العابدین در گفت و گو با چهاربهاران، تاکید کرد: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک تکلیف الهی ست و شیعه و سنی باید باز دیگر با شرکت در این مراسم دهان دشمنان را ببندند و هر کس که بر ضد شعائر انقلاب کارشکنی کند خائن و دشمن ملت ایران محسوب می شود.
مولوی عبدالرحمن ترنجزر تشریح کرد: ملت غیور و فهیم ایران هیچ گاه کشور خود را در اختیار استعمارگران قرار نخواهند داد و شیطان بزرگ آمریکا را در تحریم های اقتصادی که برایشان ایجاد کرده شکست خواهند داد.

رئیس اهل قلم بلوچ چابهار نیز به چهاربهاران، گفت: چابهار در مقایسه با قبل و بعد انقلاب زمین تا آسمان تفاوت دارد و دستاورد های حاصل شده و امکانات در دسترس برای معیشت مردم ستودنی ست ولو اینکه مشکلات اقتصادی امروز کشور هم بر اثر تحریم های آمریکایی بوده که با تکیه بر تولید و توان داخلی شکست خواهد خورد.

مولوی سید محمد درتکیده خاطرنشان کرد: مردم آگاه و همیشه حاضر چابهار و کل ایران بار دیگر با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به دشمن نشان خواهند داد که باج به دشمن نمی دهند و دهان متملقان و دروغ پردازان آمریکایی را در خارج از مرزها می ببندند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۵۲


ارسال