پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ,17 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
گزارشی از خدمات ۴۰ ساله نظام اسلامی؛
آبرسانی ۱۰۰ درصدی به شهر گلمورتی دلگان پس از پیروزی انقلاب
 
در حالی که در دوران رژیم پهلوی، همه روستا‌های دلگان سیستان و بلوچستان از دسترسی به آب شرب لوله کشی و بهداشتی محروم بود، که با پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۰۰ درصد منازل شهری گلمورتی مرکز این شهرستان لوله کشی شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، در دوران رژیم پهلوی، همه روستا‌های شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان از دسترسی به آب شرب لوله کشی و بهداشتی محروم بودند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، احداث شبکه آبرسانی روستایی و شهری آغاز شد به نحوی که اکنون پس از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر روستایی پیدا می شود که به آب لوله کشی و بهداشتی دسترسی نداشته باشد.


محمد بامری از اهالی این منطقه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:چاه ها، چشمه ها، قنات ها و آب انبار ها تنها منابع آبی بودند که در دوران پهلوی تأمین کننده آب مورد نیاز شرب و کشاورزی اهالی شهرستان دلگان بودند.

وی افزود: این درحالی بود که راه پیداکردن بسیاری از آلودگی ها به این منابع موجب بروز برخی بیماری های سخت درمان در میان اهالی این منطقه می شد.

بامری عنوان کرد: اما پس از پیروزی انقلاب و به برکت نظام اسلامی در همه منازل شهری و روستایی دلگان لوله کشی آب آشامیدنی شده است.


حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک امام جمعه موقت دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ اظهار کرد: در دوران رژیم طاغوت هیچ کدام یک از روستاهای این منطقه به آب آشامیدنی لوله کشی و بهداشتی دسترسی نداشتند.

وی ادامه داد: مردم روستاهای شهرستان دلگان آب آشامیدنی خود را از چاه های آب و یا برکه ها تامین می کردند که بسیار غیربهداشتی بود و این خود موجب بروز امراض گوناگون می شد.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان تصریح کرد: الحمدالله پس از پیروزی انقلاب اسلامی کار آب رسانی به روستاها توسط جهاد سازندگی و پس از آن سایر نهادهای خدمات رسان آغاز شد.ثناالدین جمشیدزهی رئیس اداره آب و فاضلاب شهری دلگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۵۱ کیلومتر شبکه آب شرب در محلات مختلف مرکز این شهرستان اجرا شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: لوله کشی آب آشامیدنی ۱۰۰ درصد منازل محلات مرکز شهرستان دلگان اجرا شده است.علی عظیمی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: قبل از انقلاب همه روستاهای این شهرستان فاقد سیستم لوله‌کشی آب سالم و بهداشتی بود که به برکت انقلاب اسلامی در اکثر روستاها لوله کشی آب اجرا شده است.

وی ادامه داد: تأمین آب شرب روستاهای شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان از اولویت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان گفت:سطح بهداشت آب روستاهای این شهرستان نیز در دوران پهلوی صفر بود که اکنون به ۹۵ درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تأمین نیازهای اولیه جوامع روستایی و به‌طریق اولی آب شرب و بهداشتی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده که باعث حفظ و بقای جمعیت روستایی در سکـونت‌گاه‌های فعلی خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۹۰
مرجع : عصرهامون


ارسال