پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ,17 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
آرامش قبل از طوفان؛ بارش باران در بیش از 40 نقطه سیستان و بلوچستان
 
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان، میزان نزولات آسمانی طی 48 ساعت گذشته در استان را گزارش داد و گفت: تا اواخر وقت امروز در نوار غربی، زاهدان، نواحی مرکزی و نوار شرقی استان وزش باد شدید با سرعت گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت پیش بینی می شود.
علی ملاشاهی در گفتگو با عصرهامون، از بارش باران در 44 نقطه استان خبر داد و گفت: میزان بارندگی ها در 48 ساعت گذشته در ایستگاه فرودگاه زاهدان 1/3، مرکز تحقیقات هواشناسی 4/2، خیرآباد بالا 5،جون آباد 2/5، نصرت آباد 1، کلاته سیاه 1، میرجاوه ناچیز، محمدآباد کورین 5، همت آباد کورین 7 و چانعلی 7 میلی متر گزارش شده است.

وی افزود: زرآباد 1/3، راسک 1/2 و تریان 2 میلی متر بارندگی داشته اند.

ملاشاهی تصریح کرد: میزان بارش ها در ایستگاه های نیکشهر 1/6، مخت 1/5، هیچان 2، کشیگ 4،پیپ 1،قصرقند 2/5، بنت 1 میلی متر گزارش شده است.

وی از بارش 0/8 میلی متری در بزمان خبر داد و گفت: همچنین خاش 1/3، سنگان 0/7، نوک آباد 5،ترشاب 4/1، کوشه 4، دجنگ 2/7، رحمان آباد کارواندر 0/5، کهنک 4، چاه کمال 3 و تمندان 5/5 میلیمتر بارش داشته اند.

این کارشناس اداره کل هواشناسی استان اظهار داشت: ایستگاه زابل 0/1، جزینک 0/1، ژاله ای 0/1، زهک 0/7 و میلک نیز 1/5 میلی متر بارش باران داشته اند.

وی سردترین و گرمترین شهرهای استان در 24 ساعت اخیر را به ترتیب خاش با 9/2 و زرآباد و چابهار با 19/7 درجه سانتی گراد عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تا اواخر وقت امروز در نوار غربی، زاهدان، نواحی مرکزی و نوار شرقی  استان وزش باد شدید با سرعت گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت از سمت جنوب خواهیم داشت که در سایر نقاط نیز این پدیده با شدت کمتر رخ خواهد داد.

وی افزود: طی این مدت در  محورهای مواصلاتی به ویژه زاهدان-بم و ایرانشهر- بم  رعایت جوانب احتیاط الزامی بوده و احتمال اختلال در تردد جاده ای،ریلی و هوایی برای بعدازظهر امروز در نیمه شمالی استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان، امروز شاهد اوج شدت بارش از شمال استان تا سواحل جنوبی خواهیم بود، به طوری که رگبار و رعد و برق ،احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای در شهرهای شمالی ،نواحی مرکزی ، نوار غربی دور از انتظار نیست.

ملاشاهی گفت: برای فردا نیز در شهرهای شمالی، مرز شرقی و مرز غربی استان وزش بادهای سرد شمالی با شدت کمتر را داریم که منجر به کاهش محسوس دما در نیمه شمالی استان خواهد شد.

وی از احتمال بارش برف در ارتفاعات مرکزی و ارتفاعات غربی استان خبر داد و اذعان داشت: بارش ها در برخی از این مناطق همراه با آبگرفتگی معابر،سیلابی شدن مسیل ها،طغیان رودخانه های فصلی خواهد بود.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان در انتها اظهار داشت: چهارشنبه در برخی ارتفاعات جنوبی شرایط برای رگبارپراکنده باران و رعدوبرق مهیاست و با توجه به وزش باد نسبتا شدید تا صبح پنج شنبه روی دریا، آبهای سواحل استان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۶۹۴


ارسال