سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲
هکرهای چینی عامل حمله سایبری به شرکت ایرباس بودند
 
به گفته منابع نزدیک به شرکت تولید کننده حمله سایبری به شرکت ایرباس در ژانویه سال جاری کار هکرهای چینی بوده است.
به گزارش عصرهامون، اعتقاد بر این است که هکرهای چین حمله‌ای اینترنتی علیه ایرباس را که در اوایل امسال بوقوع پیوست را انجام داده‌اند.

ایرباس در ماه ژانویه اعلام کرد که یک حمله سایبری به سیستم اطلاعات کسب و کار هواپیمایی خود را تشخیص داده است ، هر چند که این حملات هیچ تاثیری بر فعالیت های تجاری آن نداشته است.
 
این شرکت توضیح داد که تحقیقات انجام شده برای درک اینکه آیا اطلاعات خاصی مورد هدف قرار گرفته است، اعلام کرد که هکرها به برخی از اطلاعات شخصی دسترسی یافته اند، به طورعمده این دسترسی "اطلاعات تماس و اطلاعات شناسایی " برخی از کارمندان ایرباس در اروپا بوده است.

در آن زمان شرکت اعلام کرد که در حال تحقیق در مورد وقایع رخ داده و تلاش برای تعیین افرادی است که مسئول این نقض هستند. البته که این امر می تواند اقدامات امنیتی فعلی شرکت را تقویت کند.

منابع نزدیک به تولید کننده می گویند که گروهی از هکرها که در چین فعال هستند، سیستم های اطلاعاتی این شرکت را هدف قرار داده اند، احتمال می رود که گروه هکری APT10 پشت این حمله سایبری باشد.

اعتقاد بر این است که این تلاش، تلاشی با هدف دسترسی به اسناد فنی مربوط به هواپیماهای اروپایی است، یک منبع آگاه گفت: "الگوی این حمله بسیار نزدیک به گروه APT 10 است، البته احتمالا پیچیده تر از آنچه که تا کنون مشاهده کرده ایم."

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۷۳۰
مرجع : عصرهامون


ارسال