دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
چهارمین بانوی روستایی برتر جهان:
برای آبادانی سیستان وبلوچستان تلاش می کنم/ از آرزوی ساخت مدرسه شبانه روزی تا توزیع بسته های غذایی
 
چهارمین بانوی روستایی برتر جهان گفت: آرزوی من آبادانی و توسعه همزمان سیستان وبلوچستان است که در این راه حمایت های مردمی بسیار موثر خواهد بود.
زیبا عزیزی که از سوی سازمان ملل به عنوان چهارمین زن روستایی برتر جهان معرفی شد در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: بنده به دلیل فعالیت های خیرخواهانه ای که در مناطق محروم داشتم به عنوان یکی از چهار بانوی برتر جهان معرفی شدم.

وی با بیان اینکه متولد 1362 و ساکن روستای "گهجن" از توابع شهرستان قصرقند است افزود: از سال 1395 فعالیت خود را با محور اشتغال زایی در روستاها آغاز کردم که با حمایت موسسات خیریه موفق شدیم خدمات خوبی را به مردم و روستائیان مناطق محروم در شهرستان های قصرقند، راسک، نیکشهر و سرباز ارائه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در کنار این موارد بحث های مختلف در حوزه های بهداشت و درمان، ساخت خانه محرومان، حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل و بهسازی و نوسازی مدارس در روستاهای محروم را با کمک همین موسسات مردمی پیگیری کردیم.

وی ادامه داد: طی 3 سال فعالیتی که در حوزه های محرومیت زدایی داشته ایم تاکنون 3 باب مدرسه در بلوچستان احداث کرده ایم. هچنین 13 چشمه سرویس بهداشتی نیز احداث شد تا بتوانیم بخشی از نیازهای بهداشتی مردم مناطق محروم را برطرف کنیم.

به گفته عزیزی؛ یکی دیگر از اموری که در این مدت پیگیری شد توزیع موادغذایی میان نیازمندان بود که در سال اول حدود هزار بسته مواد غذایی در ماه رمضان میان روستائیان توزیع شد. در همین زمینه نیز آن دسته از کودکانی که دچار سوء تغذیه بودند شناسایی شدند که 350 کارتن شیرخشک نیز به آنها اهدا شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در این منطقه کودکان بازمانده از تحصیل زیادی وجود داشت شناسایی آنها نیز در دستور کار قرار گرفت که تاکنون 40 کودک بازمانده از تحصیل تحت حمایت قرار گرفته اند. هر ساله نیز اهدا لوازم التحریر به دانش آموزان در لیست کارهای اجرایی قرار دارد که سال گذشته با توزیع 1500 بسته کامل لوازم التحریر موفق شدیم حدود 200 مدرسه که اکثراً در مناطق محروم و حاشیه ای بودند را تحت پوشش قرار دهیم.

یکی از 11چهره منتخب مردمی کشور تصریح کرد: انتخاب من به عنوان چهارمین بانوی فعال روستایی جهان و یکی از 11 چهره مردمی کشور به انتخاب شبکه یک سیما برایم مایه افتخار است و دوست دارم با استفاده از این مقبولیت و حمایت مردمی، نه تنها در بلوچستان بلکه برای استان پهناور سیستان وبلوچستان با حمایت خیران گام های بلندی برداریم تا این استان هر چه بیشتر پیشرفت کند.

وی که دبیر جامعه شناسی و مطالعات اجتماعی در مدارس قصرقند و دارای مدرک کارشناسی ارشد جامعه شناسی است ادامه داد: هم اکنون نیز در حال ساخت خانه برای یکی از خانواده های ملوانان ربوده شده توسط دزدان دریای سومالی هستیم که با داشتن 4 فرزند هیچ سرپناهی ندارند که در این زمینه هم نیازمند کمک خیران هستیم.

عزیزی ساخت یک مدرسه شبانه روزی در قصرقند را جزو برنامه های خود در آینده اعلام کرد.

شایان ذکر است ۱۱ نفر به‌عنوان چهره‌های برگزیده به مرحله نهایی انتخاب چهره سال شبکه یک راه پیدا کردند؛ این ۱۱ نفر از بین ۴۰ گزینه مرحله نیمه‌نهایی این برنامه و با رأی هیئت انتخاب و آرای مردمی توانستند بیشترین رأی را کسب کرده و به مرحله پایانی برسند.

بخش اصلی آرای تعیین کننده این مرحله رای و نظر مستقیم مردمی بود که از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف جمع‌آوری و اعلام شد و در تعیین گزینه‌های برگزیده نقش اصلی را ایفا کرد که در این میان نام زیبا عزیزی از استان سیستان وبلوچستان نیز دیده می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۱۹۶


ارسال