فاطمه زهرا(س) عالی ترین الگوی زندگی یک انسان کامل/فرهنگ فاطمی رمز موفقیت انقلاب اسلامی است

7 اسفند 1397 ساعت 6:41

حجت الاسلام ماندگاری، فاطمه زهرا(س) را عالی ترین الگوی زندگی یک انسان کامل دانست و گفت: رمز موفقیت انقلاب اسلامی ما که امام راحل آن را بنیانگذاری کرده فرهنگ فاطمی می باشد.


به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری شامگاه گذشته در مراسم میلاد حضرت زهرا(ص) که در مسجد آزادگان زاهدان برگزار شد، این بانوی بزرگ را مصداق آیات الهی عنوان و اظهار کرد: خداوند در آیات قرآن برخی از انسان ها را تکریم کرده است، حضرت زهرای مرضیه(س) نیز از جمله افرادی هستند که در سه آیه مباهله، تطهیر و دَهر و در دو سوره کوثر و قدر خداوند وجود نازنین ایشان را تکریم کرده است.

وی با بیان اینکه رضایت و غضب این بانوی بزرگ ملاک رضایت و غضب خداوند است، افزود: فاطمه زهرا(س) اسوه حسنه است و همگان باید از ایشان الگو گیرند چرا که دختر پیامبر(ص) را خدا به ما معرفی کرده و سفارش شده که وی، سیده عالمین از اولین و آخرین است و برای انسان های کمال طلب الگو می باشند.

ماندگاری در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: حضرت زهرا(س) مزه سعادت در دنیا را که همان عزت، خوشبختی و موفقیت و آرامش است، چشیده و به سعادت آخرت که بهشت است، نیز دست یا فته اند از این رو باید بانوان ما ایشان را الگوی خود قرار دهند.
 
آرامش حلقه گمشده امروز بشر است
وی با بیان اینکه آرامش حلقه گمشده امروز بشر است، ادامه داد: خوشبخت تر از فاطمه (س) در دینداری، شوهر داری، فرزند داری کسی نیست، ایشان در سخت ترین روزهای زندگی آرامش داشتند و در سعادت خانه دنیا بودند.
 
ماندگاری با تاکید بر این مطلب که در زمان حاضر هم می توان سبک زندگی دینی و اسلامی داشت، گفت: سبک زندگی رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس که الگو از انبیاء، اوصیاء و حضرت زهرا(س) گرفتند یک نمونه است، زندگانی بابرکت حضرت زهرا سلام الله علیها مصداق سبک زندگی دینی، الهی و توحیدی می باشد.
 
وی با بیان اینکه خانواده حضرت فاطمه زهرا(ع) نمونه برتر یک خانواده آسمانی است، تصریح کرد: خداوند در آیه 33 سوره مبارکه احزاب می‌فرماید: «إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا»؛ این خانواده، پاک‌ترین، عالی‌ترین و باکمال‌ترین خانواده است، در این خانواده محور فاطمه زهرا است، ایشان در خانه‌ای کوچک و با کمترین امکانات، بیشترین بهره‌برداری در خانواده را به‌نمایش گذاشتند و همیشه در آرامش بودند.

ماندگاری در پایان خاطر نشان کرد: رمز موفقیت انقلاب اسلامی ما که امام راحل آن را بنیانگذاری کرده فرهنگ فاطمی می باشد، در دفاع مقدس، دفاع از حرم، دفاع از امنیت و غیره نیز با نصرت‌های فاطمی پیش رفته و خواهیم رفت.

انتهای پیام/


کد مطلب: 109230

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/109230/فاطمه-زهرا-س-عالی-ترین-الگوی-زندگی-یک-انسان-کامل-فرهنگ-فاطمی-رمز-موفقیت-انقلاب-اسلامی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/