دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر اجرایی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور سیستان وبلوچستان از آغاز برگزاری پویش صبح امید با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان خبر داد.
سیدمحسن سیدی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: این پویش توسط تعدادی از جوانان سیستان و بلوچستان و با هدف ارتقای فرهنگ عمومی و بهبود سبک زندگی زنان و مردمان این مرز و بوم فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این پویش در فاز اول حرکت خودجوش مردمی، اقدام به برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در چهار محور سبک زندگی، دفاع مقدس، مقاومت و شهدای دفاع از حریم اهل بیت(ع) کرده است که کتب انتخاب شده برای عرضه در این طرح بزرگ مطالعاتی با تحقیق و بررسی بسیار از بین بیش از 500 جلد کتاب و از میان انبوه آثار فاخر انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه در نهایت چهار عنوان کتاب «آواز بلند»، «خانه مغایرت»، «قصه دلبری» و «حیفا» منتخب شده تصریح کرد: برای برگزاری این مسابقات بیش از 120میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده که سهم هر کدام از کتاب های عرضه شده 30 میلیون ریال است.

وی بیان کرد: امید است که این حرکت آغازی بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در سیستان و بلوچستان و به تبع آن، ارتقاء فرهنگ عمومی در این استان پهناور باشد.

سیدی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری آزمون این مسابقات نیز در اردیبهشت ماه سال آینده و به صورت اینترنتی و غیرحضوری است که شرکت در آن برای عموم مردم آزاد است و علاقمندان می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به غرفه صبح امید در محل دائمی نمایشگاه کتاب واقع در نمایشگاه بین المللی زاهدان مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۲۷۳


ارسال