دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم
 
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان با اشاره به وضعیت نامطلوب ذخایر خون استان در روزهای پایان سال، از عموم مردم درخواست کرد تا با شرکت در پویش عیدانه «سرخی من از تو» این سازمان را در ارائه خدمات مطلوب به بیماران یاری کنند.
سهیلا خسروی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، وضعیت فعلی بانک خون استان را نامطلوب عنوان کرد و گفت: ذخایر این سازمان تنها نیاز 2 روز بیماران استان را تامین می کند؛ در حالی که برای رسیدن به شرایط ایده آل لازم است تا این ذخایر نیاز 5 تا 7 روز را پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و کاهش نسبی مراجعات جهت اهدای خون در این ایام از طرفی و افزایش مصرف فراورده های خونی در پی بالا رفتن نرخ تصادفات جاده ای، میزان اعمال جراحی غیر اورژانس و نیاز بیش از پیش بیماران تالاسمی از طرف دیگر همت و همراهی مردم در تامین ذخایر خون و مشارکت در این امر خداپسندانه را می طلبد.

وی با اشاره به راه اندازی پویش عیدانه «سرخی من از تو» برای تداوم حضور مردم در روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: از عموم شهروندان درخواست داریم تا با مراجعه به مراکز و پایگاه های انتقال خون در سراسر استان و اهدای یک واحد خون، علاوه بر تضمین سلامت خود جان بیماری را نیز از خطر مرگ نجات دهند.
 
خسروی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حضور پر شور نمازگزاران جمعه مسجد نورالهدی در مراکز سیار این سازمان برای اهدای خون، ترویج و نهادینه سازی اینگونه اقدامات را مثبت ارزیابی کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۴۸۲


ارسال