دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۹
استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛
خبرنگاران باید چشم بیدار جامعه باشند/حل مشکلات استان نیازمند همتی جهادی است
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این وظیفه خبرنگاران است که به عنوان چشم بیدار جامعه اگر موردی از کم‌کاری و یا عدم پاسخگویی مسؤلی را مشاهده می کنند به آن مسئول و دستگاه انتقاد کند.
به گزارش عصرهامون، احمدعلی موهبتی در نشست خبری با اصحاب رسانه در استانداری سیستان و بلوچستان ضمن پاسخ به سوالات خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مشکلات استان سرانه فرهنگی است به گونه ای که سیستان و بلوچستان در حوزه سرانه فرهنگی بدترین شرایط را در کشور دارد و در این حوزه ما زیرساخت های لازم را نداریم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مسؤلی نباید برای خود حاشیه امن داشته باشد، افزود: این وظیفه خبرنگاران است که به عنوان چشم بیدار جامعه اگر موردی از کم‌کاری و یا عدم پاسخگویی مسؤلی را مشاهده کنند و کاملا از این موضوع اطمینان داشته باشند آن را پیگیری کرده و به آن مسئول و دستگاه انتقاد کند چرا که در حوزه رسانه واقعیت ها هرچند تلخ باید گفته شود، همچنین با انتقاد سازنده در جهت توسعه استان گام برداشته شود و به دور از جناح بندی به دنبال حل مشکلات باشم.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به اینکه زیرساخت ها در سیستان و بلوچستان ضعیف است به همین علت سرمایه‌گذار قدم جلو نمی گذارد، بیان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل پهناوری باید حتما تقسیم شود اما با رعایت اصولی که هدف از آن ایجاد توسعه همه جانبه باشد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه امکانات زیربنایی چون کارخانه، بزرگراه و اشتغال در این استان کمتر از حد معمول است مشکلاتی چونفاصله ها زیاد میان شهرها و تراکم جمعیتی موجب بروز مشکلاتی شده است که برای حل این مشکل همه دست اندرکاران استانی باید دست به دست هم داده و به این موضوع توجه کنند چون با وجود این شرایط و فاصله زیاد نمی‌توان از این جا برای مثلا چابهار یا ایرانشهر مدیریت کرد.

حل مشکل حاشیه نشینی در دستور کار ماست
موهبتی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساماندهی نقاط حاشیه نشین استان، خاطرنشان کرد: در بحث حاشیه نشینی ۲ استان کشور معین چابهار و ۳ استان ایران نیزمعین زاهدان هستند که با بهره گیری از این ظرفیت میتوانی ظرف حداکثر ۲ سال آینده به نتیجه خوبی برسیم.

وی با بیان اینکه آنچه مردم مستحق هستند باید دنبال کنیم، اذعان کرد: جوان گرایی دستور العمل دولت است، تلاش می کنیم به سمتی برویم که فرصت بهتر به ویژه به بانوان و جوانان بدهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان از اجرای طرح ضربتی گازرسانی به استان خبر داد و افزود: اقدامات لازم برای گازرسانی به زاهدان و شهرستان‌ها در حال فراهم شدن است.
 
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۶۱۳
مرجع : عصرهامون


ارسال