دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه عنوان شد؛
تکیه به کشورهای غربی بزرگترین خیانت به ملت و انقلاب/ بیانیه گام دوم انقلاب همچون نسخه شفابخش مشکلات موجود است
 
امامان جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های این هفته نماز جمعه استان با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب می تواند نسخه شفابخش مشکلات موجود کشور باشد، گفتند: دولت نباید تمام تفکر خود را به اروپا و آمریکا معطوف کند چرا که تکیه به غرب هیچ کمکی به کشور نخواهد کرد.
به گزارش عصرهامون،حجت الاسلام مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان، ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوا به تشریح سجایای امام محمد باقر (ع)پرداخت و ولادت این امام همام را تبریک گفت.

وی ادامه داد: راه سوم برای کسب تقوا کار تشکیلاتی و سازمانی برای مصون بودن از ضربه دشمن است.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: در ۲۰ اسفند سالروز تشکیل کانون های مساجد را داریم که باید بیشتر به کیفیت برنامه های فرهنگی در مساجد اهتمام ورزیم تا از تهاجم فرهنگی دشمن در امان بمانیم.

وی با اشاره به تدفین سه شهید گمنام در سیستان و بلوچستان، گفت: این شهدا نزد خداوند عالی مرتبه هستند، باعث اقتدار نظام و اعتبار کشور هستند.

محامی افزود: ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری بود، اگرچه شهدا الگوی احسان هستند که از جان خود گذشتند اما توجه به نیازمندان باید مدنظر همگان باشد.

وی خاطرنشان کرد: تشیع پیکر شهدا، اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق جنگی بازمانده از دوران دفاع مقدس از جمله راه های زنده نگاه داشتن یاد و خاطر شهدا و از وظایف نسل امروز است.

امام جمعه زاهدان اذعان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی هر روز به تلاش های مذبوحانه خود ادامه می دهند. یک روز با تحریم، روزی دیگر با اخراج دیپلمات های ایرانی از هلند سعی می کنند اهداف شوم خود را عملی کنند.

وی به انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حضور رئیس جدید این قوه شاهد تحولات خوبی در این حوزه باشیم.

پایه گذاری نهضت علمی دامنه دار مبتنی بر امامت شیعه توسط امام محمد باقر(ع)
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان اظهار کرد: ماه رجب از ماه های حرام است که از میان ماه های ۱۲ گانه چهار ماه ذی العقده، ذی الحجه، محرم و رجب حرام هستند.

وی گفت:رجب از ماه هایی است که برای نکوداشت‌ و عبادت در آن از طرف انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سفارش بسیار زیادی شده است.

امام جمعه دلگان به سالروز میلاد حضرت امام محمد باقر (ع) در اول ماه رجب اشاره کرد و افزود: آن حضرت اولین امامی است که از نسل امام حسن (ع) و امام حسین (ع) می باشد، ایشان در واقعه کربلا حضور داشته است.

وی بیان کرد: آن حضرت در فضای خاص پس از واقعه عاشورا در دوران حکومت اموی ها، نهضت علمی و دامنه داری مبتنی بر امامت شیعه پایه گذاری کرد به همین دلیل از مشهورترین القاب ایشان «باقرالعلوم» است.

حجت الاسلام والمسلمین بامری ادامه داد: خلفای هم عصر آن امام همام ، همواره ایشان را به دلیل فعالیت های علمی و فرهنگی تحت کنترل قرار می داده اند.

امام جمعه شهر دلگان با اشاره به فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری، عنوان کرد: در خصوص انفاق و احسان و نیکوکاری آیات فراوانی در قرآن آمده است، همچنین در مورد توجه به یتیمان و مستضعفان پیامبر گرامی اسلام سفارش بسیاری کرده است.

وی گفت: در چنین روزی نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی (ره) بنا به تدبیر و پیشنهاد بنیان گذار انقلاب اسلامی جهت کمک به مستضعفان و نیازمندان تشکیل شده است.

 حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در پایان خطبه ها بخش هایی از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را برای نمازگزارن شهر دلگان قرائت کرد.
 
بیانیه گام دوم انقلاب، چراغ و ریل هدایت جامعه است
 حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به ولادت با سعادت امام باقر (ع) اظهار کرد: به برکت مجاهدت های امام باقر(ع)،  در دنیای اسلام گنجینه های گرانبهای علمی مختلف وجود دارد که تقریبا می توان آغاز نهضت علمی را زمان این حضرت دانست.

 وی افزود: ماه رجب ماه ریزش برکات و رحمت پروردگار عالم است، ماهی است که دروازه های رحمت الهی گشوده می شود.

 امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: ماه رجب از ایامی است که باید به خوبی به آن توجه کرد چرا که رجب ماه عبادت و بندگی و دروازه ورود به شعبان و رمضان است.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان یک دستورالعمل، چراغ راه و ریل دقیق دانست که ویژیگی هایی دارد که از زبان و قلم دلسوزترین، پاک ترین، عالم ترین و با تجربه ترین فرد در بعد سیاسی در عالم امروز منتشر شده است.

 وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری به خوبی در منشور گام دوم انقلاب، افق و چشم انداز را بیان فرموده اند که باید با چشم بینا به این بیانیه عمل کنیم تا دچار انحراف نشویم.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به چهل سال دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: دشمن از هر حربه ای علیه انقلاب اسلامی ایران استفاده می کند، که امروزه نیز در باب معیشت در تنگاه قرار گرفته ایم که می طللبد مسئولین تنبلی، خستگی و دروغگویی را کنار بگذارند و با ورود جهادی به میدان و توجه به ظرفیت های داخل، بحث معیشت را مدیریت کنند.

حجت الاسلام و السملمین بامری اذعان کرد: آیت الله سلیمانی حدود 18 سال در استان سیستان و بلوچستان به عنوان نماینده ولی فقیه در بحث وحدت به خوبی عمل کرد و این شخصیت دارای برکاتی همچون علم، معرفت و اخلاق بود.


هشدار جدی امام جمعه سراوان به مسئولین نظارتی
وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: حجت الاسلام و المسلمین مقامی از چهره های علمی و صاحب فضل در روزهای گذشته به عنوان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان معرفی شد که وی از شخصیت های پا به رکاب ولایت است و امید می رود که با فضل، تدبیر، حوصله و بصیرت سیاسی تمامی اقشار استان را در کنار هم جمع و گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را محقق سازد.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به گرانی اجناس و تفاوت قیمت کالاهای مشابه در فروشگاه های سطح شهر، خاطر نشان کرد: پس از تذکرات لازم به مسئولین مروبطه در جلسات مختلف، انتظار می رفت که نظارت ها با جدیت بیشتر انجام شود.

 حجت السلام و المسلمین بامری گفت: افرادی که مسئول نظارت بر بازار، پمپ های بنزین، تأسیسات گازمایع در شهرستان هستند، پاسخ خدا و بندگان مظلوم خداوند متعال را چگونه می دهند؟

وی خاطر نشان کرد: اگر نمی توانید مسئولیت خود را به خوبی ایفا کنید، چرا مسئولیت را غصب کرده اید در زمانی که در جنگ اقتصادی دشمن قرار گرفته ایم، تنبلی می کنید؟

امام جمعه شهرستان سراوان تصریح کرد: علت چیست که نظارت بر بازار ندارید؟ آیا گرفتار مافیا شده اید؟ اگر به وظیفه خود به خوبی عمل نمی کنید باید پاسخگو مردم، خون شهدا و انسان های مجاهد در راه خداوند را بدهید.

 حجت اسلام و السملیمن بامری خواستار ورود مقام های انقلابی به این موضوع شد و خاطر نشان کرد: اگر وضع به همین روال ادامه یابد در روزهای آینده لیست مسئولین خوانده و علیه آنها شعار خواهیم داد.

وی در پایان تصریح کرد: انتظار می رود مسئولین نظارتی با نظارت و برخورد قانونی مشکلات گرانی در شهر را حل کنند.
 
مسئولین اشرافی گر به خود بیایید
 حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: دولت نباید تمام مشکلات کشور را به بسته اروپا گره بزند، روزی هم به برجام پیوند می زدید آیا اروپا باعث توسعه کشور شده است یا رحمت الهی و تلاش مردم که چندین ماه است برای بسته اروپا منتظر ماندید.

وی ضمن تبریک ماه رجب افزود: ماه رجب ماه ورود به ماه مبارک می باشد توجه داشته باشید گران فروشی ها و بی رحمی هایی که در بازار ها انجام می شود واقعا از شیعیان امیرالمومنین است؟! مسلمین بخاطر اهل بیت با یکدیگر با مراعات معامله می کنند نه اینکه در بازارها چپاول و گران فروشی وجود داشته باشد.

امام جمعه چابهار ادامه داد: هر کس از خدا اطاعت کند از قدرت نمایی آمریکا ترسی ندارد، دیشب بعد از اینکه مقام معظم رهبری رئیس قوه قضائیه جدید را معرفی کرد، بلافاصله رئیس خزانه داری آمریکا با توئیت عصبانیت خود را اعلام کرد و ای دشمنان در عصبانیت خود بمیرید.

جوانان تولید علم در گام دوم انقلاب را جدی بگیرند
 وی با بیان اینکه کسی که با خداوند باشد مفلوکی مانند آمریکا برایش مهم نیست تاکید کرد: ما بعد از بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب قرار گرفتیم، اولین چیزی که از جوان ها درخواست شد سیره علمی بود که باید با الگوی عملی در گام دوم انقلاب علم آفرینی شود.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: ما همیشه نباید شاگرد باشیم و علوم بیگانه را ترجمه کنیم، جوان ها باید شانه های خود را به زیر مسئولیت دهند و ایران اسلامی را با تولید علم و دانش در دنیا زبانزد کنند.

وی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بدعهدی آمریکا و اروپا را فصل الخطاب دولت عنوان و تشریح کرد: صدا و سیما اخیرا در فضای مجازی از هشدارهای هشت ماه قبل مقام معظم رهبری تحیلی پخش کرد که سرمشق دولت است، هشدارهایی که رهبری به وعده های اروپا دادند و توسط دولت توجهی نشد.

بسته اروپا هم برای گره گشایی مشکلات کارساز نبود
حجت الاسلام موسوی در خصوص اظهارات برخی مبنی بر عدم دخالت رهبری در کم کاری دولت تشریح کرد: اگر قرار باشد رهبری در مسائل اجرایی و قضایی کشور ورود پیدا کند پس این مجلس و قوه قضائیه برای چیست، رهبری که هشدارها و حرف هایش را گفته است و دشمن منتظر است تا رهبری دخالت کند تا بگویند نظام استبدادی است.

وی با اشاره به انزوال دولت با توجه به بیرون از مرزهای کشور بیان کرد: رفتار امروز اروپائیان را رهبری در ده ماه قبل پیش بینی کردند اینکه دولت به بسته اروپا خوش بین نباشد و به صراحت گفتند کار را روزی به برجام موکول کردید ولی برجام نتوانست کاری برای کشور انجام دهد.

امام جمعه چابهار عنوان کرد: اگر بسته اروپائیان بیاید و یا نیاید ما باید کار خودمان را انجام دهیم و در این بیانیه هم رهبری جوانان را خطاب کردند.

حجت الاسلام موسوی ساده زیستی در بین مسئولان را راه توسعه سریع کشور دانسته و تاکید کرد: مسئولین ساده زیست باشید از این اشرافی گری دست بردارید تا مشکلات زندگی فقیران را درک کنید با جشن در کاخ سعدآباد نمی توانید مشکلات مردم را درک کنید ماشین های میلیاردی سوار شدن حس همدردی با مردم را نابود می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی از مسئولین کنونی چابهار به آنها بر می خورد با مردم ساده زیست نشست و برخاست کنند و این فاجعه است که بایستی چنین مدیرانی تغییر یابند.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۶۱۴
مرجع : عصرهامون


ارسال