پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
اشتغال ۹۰۰ نفر با فعالیت ۲۰ شناور صید لانگ لاین در سواحل مکران
 
معاون صيد و بنادر ماهيگيری شيلات سیستان و بلوچستان گفت: ٢٠ شناور لانگ لاین با اعتباري بالغ بر ٣٢٠ ميليارد ريال توسط متقاضيان بدون استفاده از تسهيلات دولتی ساخته شده اند كه حدود ٣٠٠ نفر بصورت مستقيم و ٢ برابر غير مستقيم اشتغال ايجاد کرده است.

به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران مهرداد میرزایی در جلسه هم انديشي در خصوص صيد لانگ لاين که در اداره كل شيلات استان برگزار شد اظهار کرد: صيد لانگ لاين از روشهاي مورد حمايت و تاكيد شيلات می باشد خوشبختانه در سالهای اخير اين روش صيد با استقبال بسيار خوب صيادان مواجه شده است.
وی با اشاره به پيگيری و تلاش های به عمل آمده مسئولين سازمان شيلات در این خصوص افزود: درحال حاضر تعداد ٢٠ مجوز شناور لانگ لاين به اين استان اختصاص يافته كه فرآیند واگذاری این مجوزها با محوریت اتحادیه تعاونیها آذر ماه سال جاری صورت گرفت.
معاون صید و صیادی شیلات استان ادامه داد: تون ماهيانی كه با اين روش صيد می شوند از كيفيت بالاتری نسبت به روشهای سنتی و گوشه گير برخوردار بوده و هم اكنون با قيمتي بالغ بر ٣٠ هزارتومان با افزايش قيمت بيش از دو برابری در بازار به فروش می رسد.
وی با بیان گزارشي از وضعيت صيد لانگ لاين تاکید کرد: از ٢٠ شناور لانگ لاين ساخته شده هم اكنون تعداد ١٦ فروند آنها براي انجام صيد در دريا مي باشند و چهار فروند ديگر در حال انجام امورات اداري و آماده شدن براي درياروي مي باشند كه در چند هفته آينده عازم دريا می شوند.
میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: ماهي صيد شده با اين روش انتخابي بوده و داراي كيفيت بالايي مي باشد با توجه به مزاياي اين روش اختصاص تعداد بیشتری مجوز به اين استان حائز اهمیت است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۶۲۴


ارسال