پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ,23 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
تخریب اموال عمومی و سرقت نهال های گران قیمت در زابل!
 
بسیاری از افراد هستند که نهال های گران قیمتی را همچون سرو و کاج را پس از کاشت از ریشه جدا کرده و با قیمت های ارزان تر به فروش می رسانند.
به گزارش عصرهامون  به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین نیازهای شهرهای منطقه سیستان توجه به فضای سبز آنهاست، هر پنج شهر این منطقه به طوری از کمبود فضای سبز رنج می برد که این مسئله باعث شده است تا چهره شهرها خشن بی ذوق و زشت جلوه دهد.

هفته منابع طبیعی می تواند مهمترین روزهای زابل و شهرهای دیگر سیستان را رقم بزند، در این هفته برخی از مسئولین به صورت نمادین اقدام به کاشت درخت در بلوار ها و ادارات می کنند که این امر باعث می شود تا به فضای سبز زابل افزوده شود.

اما مهمترین مسئله در کاشت یک نهال درخت مراقبت و نگهداری از آن است، بسیاری از شهروندان در حاشیه شهرها به واسطه احشامی که در خانه نگهداری می کنند ضربه سنگینی به فضای سبز و میادین زابل می زنند.

و یا حتی بسیاری از افراد نیز هستند که نهال های گران قیمتی را همچون سرو و کاج را پس از کاشت از ریشه جدا کرده و با قیمت های ارزان تر به فروش می رسانند.

موسی خمری شهردار زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تخریب اموال عمومی شهرداری در زابل امری رایج بین برخی از افراد شده است.

وی افزود: علاوه بر تخریب فضای سبز با توجه به اینکه شهرداری نسبت به تعمیر چرخ های به سرقت رفته مخازن زباله ،اقدام کرده است مجددا مشاهده می شود که چرخ های مخازن، بطور نا محسوسی ،به سرقت می رود.

خمری ادامه داد: این مسائل تجاوز به حقوق دیگر شهروندان است و متاسفانه با وجود فرهنگ سازی های متعدد همچنان این چنین مواردی در زابل مشاهده می شود.

شهردار زابل با اشاره به هفته منابع طبیعی خاطرنشان کرد: تعداد هزار و ۷۵۰ اصله درخت کاج خریداری شده توسط شهرداری در بلوارها و میادین سطح شهر و پارک ملت کاشته شد.

وی ادامه داد: همچنین در پارک یعقوب لیث صفاری و ملت زابل نیز تعداد هزار و ۲۶۰ اصله نهال مورد کشت قرار گرفت.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۶۷۵


ارسال