پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ,23 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
آب آشامیدنی روستای چاه شور دلگان از جمعه هفته گذشته قطع و علی رغم پیگیری ها تاکنون وصل نشده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، مشکل قطعی آب تراژدی تکراری است که اهالی چاه شور دلگان در اواخر زمستان که فصل بارش باران است ، با آن دست و پنجه نرم می کنند. یکی از اهالی این منطقه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: آب شامیدنی اهالی چاه شور دلگان سیستان و بلوچستان از روز جمعه هفته گذشته تاکنون قطع است و اقدامی از سوی مسئولان برای رفع این معضل نشده است.

عبداللهی تصریح کرد: اهالی این روستا از فاصله ۴ تا پنج کیلومتری و با دبه آب آشامیدنی مورد نیاز خود را به دشواری تامین می کنند.

وی گفت: برخی از اهالی چاهشور که وسیله نقلیه دارند آب آشامیدنی خود را از مرکز شهر دلگان و یا روستاهای اطراف تهیه می کنند و برای سایر مصارف مجبور هستند از آب چاه که بسیار غیر بهداشتیه استفاده کنند.

این شهروند عنوان کرد: آب مایه حیات و برای هر کاری لازم است، اما قطعی چند روز اخیر آب آشامیدنی در چاهشور دلگان زندگی را در این روستا سخت کرده است.

بامری یکی دیگر از اهالی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: مردم روستای چاهشور برای رفع مشکل بی آبی، استحمام و سایر مصارف غیر آشامیدنی مجبور به استفاده از آب چاه های کشاورزی هستند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل قطعی آب آشامیدنی در این روستا را بارها و به صورت های مختلف به گوش مسئولان مربوطه رسانده ایم اما تاکنون اقدام عملی برای رفع آن صورت نگرفته است.

علی عظیمی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما با تایید قطعی آب در روستای چاه شور اظهار کرد: آب آشامیدنی روستای چاه شور دلگان از چند روز قبل قطع شده است.

وی گفت: تلاش و برنامه ریزی ما این بوده است که نسبت به رفع این معضل در روستای چاه شور اقدام شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان افزود: تا چند روز آینده آب آشامیدنی این روستا که به دلیل نقص فنی موتور پمپ بوده است وصل خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: اهالی شهرستان دلگان موضوع استفاده بهینه از آب آشامیدنی را رعایت و در مصرف آب صرفه جویی کنند.

شهرستان دلگان در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۸۴۲
مرجع : عصرهامون


ارسال