چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
در مسیر پیشرفت؛
توسعه زیرساخت های گردشگری در منطقه آزاد چابهار
 
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: در تلاشیم تا با توسعه زیرساخت های گردشگری شرایطی ایجاد کنیم که مسافران و گردشگران با هر توان مالی، امکان اسکان در این منطقه را داشته باشند.
عبدالرحیم کردی در گفتگو با عصرهامون، اظهار داشت: با توجه به طولانی بودن تعطیلات امسال شاهد نوروزی متفاوت در بندر چابهار هستیم.

وی آمار مسافران ورودی به منطقه آزاد تا صبح دیروز را 210 هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این عدد لحظه به لحظه در حال افزایش است و پیش بینی می شود تا در نیمه دوم فروردین، حجم بیشتری از مسافر به این منطقه سفر کنند.

وی گفت: به منظور استقبال و پذیرایی مناسب از گردشگران، 9 محل اقامتی جدید در منطقه آزاد چابهار در حال احداث است که 2 هتل پنج ستاره، 2 هتل چهار ستاره، 3 هتل آپارتمان، 2 مهمان پذیر و مجموعه اقامتی و یک واحد بوم گردی از جمله آن هاست.

وی افزود: مطمئنا راه اندازی این مکان ها، بخش قابل توجهی از مشکلات اسکان برای گردشگران را مرتفع می کند و بهره برداری از آن ها می تواند شرایط گردشگری در این منطقه را بیش از پیش مناسب کند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: تلاش داریم تا با ارائه سطحی گسترده از خدمات، امکانی را فراهم کنیم تا هر کس با هر میزان بودجه ای توان استفاده از این امکانات رفاهی را داشته باشد.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته سعی کردیم با ساخت و راه اندازی هتل های سه ستاره و هتل آپارتمان، امکان سفرهای ارزان به چابهار را فراهم کنیم؛ علاوه بر این خانه های اجاره ای بسیاری نیز توسط ستاد اسکان مسافران در منطقه آزاد و شهر چابهار برای نوروز امسال پیش بینی شده و گردشگران می توانند با آسودگی خاطر از خانه های اجاره ای رجیستر شده توسط این ستاد استفاده کنند.

کردی با بیان اینکه راه اندازی باشگاه دوست داران چابهار، قدمی مثبت در جهت شعار امسال سازمان جهانی گردشگری تحت عنوان تحول دیجیتال در گردشگری برداشته، خاطرنشان کرد: این باشگاه با استفاده از فرصت های ایجاد شده از طریق فناوری اطلاعات گردشگری منطقه آزاد و سواحل مکران در جنوب شرق ایران را گسترش و بروزرسانی می کند، به نحوی که قادر است جاذبه ها و دیدنی های چابهار را به گردشگران معرفی و بهره مندی آسان و کم هزینه از آنها را برایشان فراهم کند.

وی در تشریح این مطلب گفت: هزینه های سفر به منطقه آزاد چابهار به واسطه این باشگاه برای گردشگران کاهش پیدا کرده و شرایط استفاده از فناوری های نوین دیجیتال در راهنمایی های سفر و بهره مندی آسان و کم هزینه از هتل ها، رستوران ها، اماکن تفریحی و گردشگری و همچنین مراکز تجاری و خرید در این منطقه را برای آنان فراهم کرده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۰۹۰


ارسال