شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
۹ هزار راس دام وارداتی در سیستان وبلوچستان کشتار شد
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از کشتار بیش از ۹ هزار راس گوسفند وارداتی کشور رومانی در کشتارگاه های استان خبر داد.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون افزود : حدود ۶۳هزار راس دام در دو مرحله از مبدا کشور رومانی به بندرشهیدبهشتی چابهار وارد شده است.

به گفته وی، واردات هزاران راس دام زنده از طریق بندر چابهار با هدف تنظیم بازار، تامین و توزیع گوشت قرمز و کاهش قیمت ها در سطح استان و کشور درحال انجام است به گونه ای که دام های وارداتی بعد از طی مرحله استراحت در کشتارگاه‌ها ی استان ذبح شده و لاشه دام کشتاری پس از دوره پیش سرد با صدور مجوز بهداشتی قرنطینه‌ ای از کشتارگاه با خودروهای یخچال دار به سمت مقصد ارسال می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به ارسال هفت هزار و ۲۰۰ لاشه گوشت به سایر نقاط کشور، افزود: برای تسریع در روند کشتار این دام ها کشتارگاه های دیگر نیز در  سیستان و بلوچستان بزودی وارد عمل خواهند شد.

زورقی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲کشتارگاه صنعتی در استان آماده کشتار دام هستند، ادامه داد: خوراک مورد نیاز برای تغذیه این دام ها قبل از کشتار از شهرستان های دلگان، ایرانشهر و تهران تهیه شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۱۴۱


ارسال