چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه عنوان شد؛
مسئولان باید موضوع اقتصاد مقاومتی را جدی تر دنبال کنند/تا چندین سال آینده اسرائیل از بین خواهد رفت
 
امام جمعه موقت زاهدان گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد و رونق تولید بار مسئولین را زیاد کرده و باید آنان مسائل اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را بهتر از گذشته دنبال کنند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: برای حفظ عزت باید در سایه بندگی خداست قدم برداشت، دومین راه برای حفظ عزت دوری از گناه و معصیت است.

وی افزود: ما انسانها باید همواره به این نکته دقت کنیم تا همیشه نوع رفتارمان و نوع پوشش و نوع صحبت و کردارمان زیرسایه پروردگار باشد.

امام جمعه موقت زاهدان با تاکید بر لزوم بندگی خدا، بیان کرد: ما وظیفه داریم تا در راه خدا با عزت زندگی کنیم اما سوال اینجاست که فایده عزت چیست؟ یکی از فواید عزت این است که در سایه بندگی خدا، به راه راست هدایت شویم‌ و در طول عمر خود به سمت گناه و معصیت آلوده نشویم.

وی ادامه داد: زمانی که عزت می‌آید انسان مومن سربلند خواهد شد و با افتخار می‌تواند در برابر استکبار سربلند شود، اقامه دین در سایه عزت است، همین نماز جمعه و اقامه آن مسائل و احکامی دارد پس دین هم احکامی دارد که یکی از آن ها عزت است.

راهداری با گرامیداشت سالروز 12فروردین ماه، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که اگر امروز ۱۲ فروردین را در پیش داریم و این همه شوکت و قدرت در دنیا داریم و با آبرو در دنیا زندگی می‌کنیم و در این چهل سال زیر سایه پروردگار انقلاب شکوهمندی ساختیم همه اینها از عزت است.

وی اذعان کرد: در سایه عزتی که خدا به مومنین(ع) عطا کرده یک‌ نوع خودباوری ایجاد می‌شود، قدرت تصمیم‌گیری و مدیریت چه در سطح خورد و چه در سطح کلان همه از زیرسایه و لطف پروردگار است.

خطیب جمعه زاهدان تصریح کرد: امسال هم طبق روال هر ساله از طرف مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده اما متاسفانه مسؤولان ما در چند سال گذشته در بحث اقتصادی و مقاومت اقتصادی خیلی موفق نبودند.

وی گفت: امیدواریم با تحولاتی که در سوریه رخ داد و این مقاومتی که در منطقه ایجاد شد، دلهره‌ وحشت آوری در بین آمریکا و اسرائیل به وجود آورده که انشاالله به تعبیر مقام معظم رهبری تا چندین سال آینده اسرائیل از بین خواهد رفت.

 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۱۹۱
مرجع : عصرهامون


ارسال