شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
​نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی خبر داد:
خسارت 100درصدی سیلاب به بخش های کشاورزی و آبخیزداری/ دیوارهای حفاظتی باغات تخریب شد
 
نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب اخیر به صورت 100 درصد به بخش های کشاورزی و آبخیزداری مناطق سیل زده در حوزه شهرستان های خاش و میرجاوه خسارت وارد کرد.
علی کرد در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: در استان سیستان وبلوچستان دو منطقه بحرانی به دلیل وقوع سیلاب داشتیم که تنها در حوزه شهرستان خاش و میرجاوه به ویژه در حاشیه تفتان، تمندان، سنگان، تمین، ریگ ملک و تهلاب شاهد خسارت 100 درصدی سیلاب و بارندگی های شدید به بخش کشاورزی بودیم.

وی افزود: متاسفانه علیرغم اینکه حجم خسارات بسیار زیاد بود اما برخی از محورهای مواصلاتی پس از حدود 2 هفته در حال بازگشایی است که حضور کمرنگ ستاد بحران در این خصوص به وضوح احساس شد و این گونه به نظر می رسد آمار و اطلاعات به مدیران مستقر در زاهدان به درستی ابلاغ نمی شود.

به گفته کرد؛ همچنین باران شدید و سیلاب به طور 100درصدی به دیوارهای حفاظتی باغات و مزارع مناطق سیل زده میرجاوه، تمین، تهلاب، سنگان، ایرندگان، بخش مرکزی خاش، ریگ ملک و... خسارت زد و آنها را تخریب کرد و کشاورزان این مناطق نیازمند اعتبارات کافی و زودهنگام از سوی دولت هستند.

وی ادامه داد: همچنین 100درصد آبخیزداری مناطق تفتان، تمین، خارستان، سنگان و جون آباد و.. که شامل پشته های خاکی و بندهای سیمانی و ملاتی است نیز به دلیل سیلاب تخریب و خسارت زیادی دید اما متاسفانه در این بخش نیز با کوتاهی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مواجه شدیم که هیچ اقدام موثری نکرده و حتی گزارش خسارات را نیز تهیه نکرده اند.

وی به سیلاب اخیر در منطقه سیستان نیز اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه امکانات و لوازم ستاد بحران در این منطقه نیز کافی نیست و با توجه به قرار گرفتن سیستان در معرض سیلاب بزرگ، لازم بود تا تجهیزات و خودروهای مکانیکی سنگین در محل مستقر میشد و نسبت به لایروبی رودها و بازگشایی مسیرها اقدام می کردند که این امر محقق نشد و اگر امروز تلفات انسانی گزارش نشده تنها ناشی از امداد غیبی و لطف خداوند بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۲۱۵


ارسال