از ابتدای طرح نوروزی تاکنون؛

ثبت بیش از 3/7 میلیون تردد خودرو در سیستان و بلوچستان/35هزار گردشگر خارجی وارد استان شدند

عصرهامون , 15 فروردين 1398 ساعت 11:38

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 3 میلیون و 750 هزار و 337 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در محورهای ارتباطی این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 26درصد رشد داشته است.


علی خانقایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،  با اشاره به اینکه محورهای ایرانشهر- بمپور و بالعکس و هیرمند -زابل و بالعکس از ابتدای سال جاری تاکنون پر ترددترین مسیرهای سیستان و بلوچستان بودند، اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا پایان روز 14فروردین ماه بیش از 250هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای جابجا شدند که 65 درصد به داخل استان و بقیه به مقاصد برون استانی سفر کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 22درصدی روبه رو هستیم.

وی افزود: تاکنون 66هزار 777 نفر مسافر از سایر استانها توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای وارد استان شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با اشاره به بخش حمل و نقل بین المللی نیز گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از 35 هزار و 883 مسافر خارجی نیز در این مدت از طریق پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 23 درصدی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: در این مدت بیش از 370 هزار تن کالا از استان جابجا شده که در تعداد سفر نسبت به سال گذشته 31درصد و در تناژ بار هم بیش از 30درصد افزایش داشته ایم که بیشترین حجم بار نیز مربوط به چابهار بوده است.

خانقایی با تاکید بر افزایش چشمگیر حضور مسافران نوروزی در استان، گفت: طی این مدت بیش از  3 میلیون و 750 هزار و 337 تردد خودرو در جاده های استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 26درصدی سفرها هستیم.

در تمامی مسیرهای استان خدمات رفاهی به مسافران ارائه می شود
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 513راهدار در  قالب 29 اکیپ در جاده های مواصلاتی شمال استان مستقر هستند و همراه با سایر نهادهای امدادی اقدام به خدمات رسانی به در راه ماندگان و باز کردن مسیرهای مسدود احتمالی خواهند کرد همچنین 29 مجتمع خدمات رفاهی و 15 راهدارخانه به مسافران نوروزی خدمات ارائه می کنند و در 12 نقطه از جاده های شمال استان نیز توقف گاه موقت ایجاد شده که مسافران پس از استراحت و پذیرایی در این نقاط به راه خود ادامه می دهند.

خانقایی همچنین با اشاره به ساعات اوج بارترافیکی در استان، اذعان کرد: ساعت اوج ترافیک در این مدت مربوط به دوشنبه پنجم فروردین با هشت هزار و 554 تردد و روز 13 فروردین ماه بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت سرعت متوسط وسایل نقلیه ثبت شده در جاده های سیستان و بلوچستان 80 کیلومتر بر ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به آمار ترددهای ورودی و خروجی اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح نوروزی تا پایان روز 14فروردین ماه بیش از 184هزار 300خودرو به استان وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش26 درصدی بوده ایم.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از 194هزار خودرو از استان خارج شده که در این بخش نیز شاهد افزایش 29 درصدی هستیم که این موضوع نشان دهنده استقبال چشمگیر مسافران نوروزی از جاذبه های طبیعی و گردشگری استان است.

این مسئول در پایان از هموطنان خواست قبل از سفر با استفاده از سامانه 141 مرکز مدیریت راه ها شامل نرم افزار گوشی های هوشمند، سایت، تلفن گویا و کانال اطلاع رسانی از آخرین وضعیت راه های کشور به صورت آنلاین اطلاع حاصل کنند.


 انتهای پیام/


کد مطلب: 110271

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/110271/ثبت-بیش-3-7-میلیون-تردد-خودرو-سیستان-بلوچستان-35هزار-گردشگر-خارجی-وارد-استان-شدند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/