شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵
رکورد شکنی سیستان در ایام نوروز/ رشد 65 درصدی گردشگری در شهرستان زهک
 
ورود آب همزمان با ایام نوروز توانست بسیاری از مسافران نوروزی که به سیستان و بلوچستان سفر می کنند را در شمال استان حیرت زده کند و مانع از خروج آنها از استان شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از اوشیدا؛ شمال استان سیستان و بلوچستان به علت وجود مناطق بکر و همچنین ورود آب به تالاب هامون و مکان های تفریحی در ایام نوروز توانست بسیاری از رکوردهای گردشگری در استان را جا به جا کند که مهمترین هدف گردشگران در ایام نوروز چاه نیمه و کوه خواجه بود که موج عظیمی از مسافران نوروزی به این دو منطقه سرازیر شده بودند.

ورود آب همزمان با ایام نوروز توانست بسیاری از مسافران نوروزی که به سیستان و بلوچستان سفر می کنند را در شمال استان حیرت زده کند و مانع از خروج آنها از استان شود.

با این حال به نظر می رسد که سال ۹۸ با توجه به جذب گردشگران و همچنین ماندگاری سیلاب های فصلی افغانستان در سیستان ، نوید بخش روزهای خوب کشاورزی و دامداری در این منطقه باشد.

 رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک در این باره گفت: تعداد ۲۱۲ هزار و ۵۶۰ نفر از گردشگران و مسافران نوروزی و مردم سیستان از چاه نیمه های شهرستان زهک بازدید کردند که این میزان یک رکورد بی سابقه از حضور گردشگران و مسافران نوروزی در یک روز است.

 عبدالکاظم میر شهرکی افزود: ورود آب به سیستان، وجود شاهراه های ورودی آب از کشور افغانستان در شهرستان زهک، داشتن آثار تاریخی فاخر و به طور کلی تاریخ و طبیعت در کنار هم و برنامه ریزی های بسیار زیاد نوروزگاهی موجب افزایش چشم گیر گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان زهک بود که یک رکورد بی سابقه را رقم زد که رشد ۶۵ درصدی گردشگر نسبت به سال قبل را به دنبال داشت. 

این مسئول ادامه داد: سیزدهم فروردین ماه امسال همزمان با روز طبیعت بالغ بر ۲۰۰ هزار گردشگر در مجتمع بقیه الله الاعظم دانشگاه زابل از امکانات تفریحی خدماتی این مکان بهره مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته نیز مراسم نوروزگاه کهک در بخش مرکزی شهرستان زهک برگزار شد که پایان بخش برنامه های نوروزی این شهرستان محسوب می شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۲۸۶


ارسال