جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ,10 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 4 میلیون و 164هزار و 843 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تا پایان این طرح در محورهای ارتباطی استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 24درصد رشد داشته است.
علی خانقایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به پایان طرح نوروزی گفت: از آغاز طرح نوروزی در 25 اسفند ماه سال گذشته تا 17 فروردین ماه 98 بیش از 4میلیون و164هزار و 843 تردد خودرو در جاده های استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در این مدت محورهای ایرانشهر- بمپور و بالعکس و هیرمند -زابل و بالعکس به دلیل استقبال مسافران نوروزی، پر ترددترین مسیرهای سیستان و بلوچستان بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه در سال 98استقبال مسافران نوروزی از استان بی نظیر بوده است، بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا پایان آن در 17 فروردین ماه سال جاری بیش از 282 هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای جابجا شدند که 60 درصد به داخل استان و 40درصد نیز به مقاصد برون استانی سفر کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 37درصدی روبه رو بوده ایم.

وی با اشاره به بخش حمل و نقل بین المللی نیز گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از 39 هزار و 907مسافر خارجی نیز در این مدت از طریق پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 22 درصدی را نشان می دهد  که از این تعداد نیز بیش از 90درصد را مسافران خارجی تشکیل داده است.

خدمات رسانی به مسافران نوروزی بی سابقه بود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این مدت 513راهدار در  قالب 29 اکیپ با 131 دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در جاده های مواصلاتی شمال استان مستقر بودند و همراه با سایر نهادهای امدادی اقدام به  بیش از هزار و 478 خودرو امدادرسانی کردند و 322خانواده را نیز در راهدارخانه اسکان دادند.

 خانقایی همچنین با اشاره به ساعات اوج بارترافیکی در استان، اذعان کرد:  ساعت اوج ترافیک در این مدت مربوط به دوشنبه پنجم فروردین و روز 13 فروردین ماه بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت سرعت متوسط وسایل نقلیه ثبت شده در جاده های سیستان و بلوچستان 80 کیلومتر بر ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به آمار ترددهای ورودی و خروجی اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح نوروزی تا پایان آن بیش از 208هزار742 خودرو به استان وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش36  درصدی بوده ایم.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از 275هزار خودرو از استان خارج شدند که در این بخش نیز شاهد افزایش 33درصدی هستیم که این موضوع نشان دهنده استقبال چشمگیر مسافران نوروزی از جاذبه های طبیعی و گردشگری استان است.

کاهش تصادفات منجر به فوت در ایام نوروز
خانقایی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در طرح نوروزی، اظهار کرد: در این مدت بیش از هزار و 300مورد بازدید از مجتمع های خدماتی، نمازخانه‌ها و سرویس های بهداشتی انجام شده که بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته و فرم های پرشده توسط مسافران، گردشگران نوروزی رضایت بیش از 90درصدی از این مراکز خدماتی داشته اند.

 وی ادامه داد: به دلیل بارندگی های اسفند و فروردین ماه بیش از 4هزار و 500کیلومتر از جاده های روستایی و فرعی تخریب شده بود که در این مدت با تلاش شبانه روزی راهداران، این مسیرها ترمیم شده و در حال حاضر نیز تمامی جاده ها بازگشایی شده است و تردد در جاده ها به صورت طبیعی برقرار است.

 این مسئول با اشاره به کاهش 15درصدی تصادفات منجر به فوت در طرح نوروزی، گفت: در این مدت با وجود افزایش بیش از یک میلیونی ترددها شاهد کاهش چشمگیر فوت در صحنه تصادف بودیم که نشان دهنده تلاش همه دستگاه های مسئول است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین تصادفات ثبت شده در این مدت در کیلومتر صفر تا 30 شهرها بوده است.

این مسئول در پایان از هموطنان خواست قبل از سفر با استفاده از سامانه 141 مرکز مدیریت راه ها شامل نرم افزار گوشی های هوشمند، سایت، تلفن گویا و کانال اطلاع رسانی از آخرین وضعیت راه های کشور به صورت آنلاین اطلاع حاصل کنند.

 انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۳۰۰
مرجع : عصرهامون


ارسال